Dziś I niedziela Wielkiego Postu. O godz. 16.00 będzie Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Dziś także 3. Niedziela miesiąca a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła a na sumie będziemy się modlić w intencji małżonków, którzy w lutym przeżywają kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii będą w dniach od 8 do 11 marca a poprowadzi je ks. dr Wojciech Kućko, Dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej. Prosimy już dziś zaplanować sobie odpowiednio czas, by wziąć udział w ćwiczeniach duchownym i dobrze przygotować się do przeżywania Wielkiej Nocy. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o Ojcu Rekolekcjoniście.

We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość: za wszelkie poczęstunki, za otwarte drzwi, za oczekiwanie, wyjście przed dom czy na klatkę schodową… Przyjęło nas – podobnie jak w roku ubiegłym – ok. 3860 rodzin. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane przy okazji kolędy. Na budowę kościoła oraz z ofiar kolędowych przeznaczamy w tym roku ok. 195 tys. zł. Bóg zapłać!

W czwartek 22 lutego zapraszamy do udziału w uroczystościach 87 rocznicy objawień w Płocku Pana Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie. W tym dniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zostaną odprawione Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 12.00 i 15.30. O godz. 15.00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramentem, która zakończy się o godz. 21.00. Główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Katedrze Płockiej o godz. 18.00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Bp Mirosław Milewski. O godz. 17.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Miłosierdzia.

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na 2. Wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej pod hasłem: „Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza kobiecie człowieka”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego /sobota/ w parafii św. Wojciecha w Płocku. Rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy ok. godz. 14.30. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Wiesława Śmigła, biskupa diecezji toruńskiej; adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja. Prosimy o zorganizowanie posiłku we własnym zakresie.

4-letni Adaś Wielkopolski, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce prosi o pomoc, która umożliwi mu dalszą rehabilitację. Na stoliku z gazetami znajdziemy Nr KRS oraz szczegóły jak przekazać 1% podatku.

W dniach od 27 września do 8 października 2018 r. organizowana jest lotniczo-autokarowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Koszt pielgrzymki – 2.000,00 PLN i 650 €. Dokładne informacje na temat pielgrzymki są umieszczone w gablocie parafialnej.