Dziś podczas Mszy Świętych o godzinie 9.30 i o godzinie 11.00 będą obecni przedstawiciele naszych Szkół Katolickich w Płocku. Po Mszy św. będzie możliwość spotkania i uzyskania bliższych informacji bezpośrednio od nauczycieli i uczniów.

W przyszłą niedzielę, 17 marca o godz. 16.00 będzie Msza Święta i spotkanie dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Za tydzień przypada 3. Niedziela miesiąca a zatem na sumie będziemy modlić się w intencji jubilatów obchodzących w marcu rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa a ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

Podpisaliśmy już umowę z ANDREWEX-em na wykonanie konstrukcji dachu i pod koniec kwietnia zostanie przywieziony na budowę i rozpocznie się montaż. Następnie będziemy musieli tę konstrukcję zabezpieczyć przez odeskowanie i przykrycie papą. Mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie wyłonić wykonawcę i podpisać umowę. Teraz musimy jeszcze przygotować słupy podpierające konstrukcję dachu, które trzeba dolać do odpowiedniej wysokości i odpowiednio zwieńczyć.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W sobotę 16 marca w naszej Parafii odbędzie się I Chóralny Festiwal Pieśni Wielkopostnej, w którym wezmą udział chóry parafialne z Diecezji Płockiej. Juz teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału jako słuchacze, a tych, którzy chcieliby pomóc w jak najlepszym przyjęciu gości lub zechcieliby wesprzeć organizację wydarzenia finansowo, proszeni są o zgłoszenie się do Pana Organisty lub ks. Jarosława. Program znajdziemy w gablocie.

Duszpasterstwo Młodzieży Studnia organizuje pielgrzymkę do Grecji połączoną z wypoczynkiem w dniach 31 sierpnia – 7 września. Wyjazd adresowany jest do osób młodych i dorosłych. Szczegóły na stronie: ddm-studnia.pl oraz na plakacie, który wisi w gablocie.

Jest jeszcze kilka egzemplarzy modlitewnika „Chwalmy Pana przychodzącego w znaku Krzyża”.

Są do nabycia baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wielkanocne Dzieło Caritas. Rusza też Jałmużna Wielkopostna 2019 pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”, w której dzieci odkładając datki do tekturowych skarbonek wspierają osoby starsze i chore. Skarbonki są u katechetów.

Jak zwykle w 2-gą niedzielę miesiąca są obecne z nami harcerki z 7 Płockiej Drużyny Harcerek „Wijos”. W sposób szczególny dziś modlą się w intencji swojej Drużynowej – pwd. Magdaleny Misiak, która kończy swoją harcerską służbę w tej drużynie. Serdecznie dziękuję druhnie Magdalenie za naszą współpracę oraz za posługę tej drużynie i życzę opieki Matki Bożej oraz Bożego błogosławieństwa na szlakach wędrówki przez życie.