W II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji ofiarami do puszek wspieramy Kościół w Europie Wschodniej, Rosji i Azji.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Roraty na godz.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00. W niedziele natomiast zapraszamy na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 19.00 do 20.00.

Dziś od godz. 14.30, będzie mierzenie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w celu uszycia alb. Od 14.30 uczniowie klasy 3a, od 14.45 – 3b, od 15.00 – 3c, od 15.20 – 3d. Od godz. 15.40 uczniowie Cogito i z innych szkół. Przy braniu miary zostawiamy także zaliczkę na wykonanie alby. Natomiast po Mszy św. o 16.00 będzie spotkanie.

W piątek rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Ruciński – Dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno – Wychowawczego „Studnia”. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Rekolekcjoniście.

Tradycyjnie w sobotę rekolekcyjną, od godz. 14.00 do 16.00, odwiedzimy chorych w domach. Prosimy o podanie w zakrystii adresów chorych, których mamy odwiedzić.

W czasie trwania rekolekcji po Mszach dziecięcych i młodzieżowych przedstawiciele scholi i zespołu będą rozprowadzali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne: kartki, bombki i stroiki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny tych grup. Natomiast po 20-tkach będzie można także nabyć płytę nagraną przez nasz młodzieżowy zespól muzyczny z pieśniami i piosenkami religijnymi.

Za tydzień, po Mszy św. o godz. 16.00, będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Łucji a w piątek św. Jana od Krzyża.

Dziś jeszcze Harcerki prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych w ramach ogólnopolskiego projektu „Akcja Paczka” by pomóc naszym Rodakom mieszkających w Zdołbunowie na Ukrainie. Można też harcerkom wrzucić do puszki ofiarę na ten cel.

Na zakup paczek dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej Akcja Katolicka zebrała 1789,90 zł. Bóg zapłać tym, którzy się włączyli w tę akcję.

W listopadzie 51 rodzin ofiarowało na budowę naszego kościoła 11 640,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku zaprasza 6-cio i 7-latki z oddziałów przedszkolnych na zajęcia językowe, matematyczne oraz sportowo – artystyczne. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 stycznia o godz. 17.00 w siedzibie szkoły. Szkoła prowadzi również kursy przygotowujące do egzaminów po kl. VIII-ej oraz III-ej gimnazjum z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 5 stycznia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.