Dziś przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinę Łaski godz. 12.00 do 13.00.

W II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji ofiarami do puszek wspieramy Kościół w Europie Wschodniej, Rosji i Azji.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Roraty na godz. 7.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00. W niedziele natomiast zapraszamy na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 19.00 do 20.00.

W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie św. Łucji a w sobotę św. Jana od Krzyża.

Bardzo dziękuję ks. Jarosławowi oraz Panu kowalowi za pomysł i wykonanie świeczników na boczne ołtarze oraz stojaków do krzyży a Legionowi Maryi za ufundowanie. Bóg zapłać!

Opłatek można nabyć w pomieszczeniu pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła.

Mamy też świece adwentowe Caritas /małe po 6 zł i kule po 12 zł/, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Rekolekcje Adwentowe rozpoczynamy w piątek 13 grudnia a poprowadzi je ks. kan. Andrzej Milewski – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Rekolekcjoniście. Plan Rekolekcji jest w gablocie.

Przedświąteczny  Wieczór  Uwielbienia  będzie w piątek w ramach rekolekcji o godz. 19.30.

W czasie rekolekcji po Mszach dziecięcych przy wyjściu z Kościoła przedstawiciele scholi będą rozprowadzali własnoręcznie wykonane bombki świąteczne. Dobrowolne ofiary będą wsparciem finansowym wyjazdu wakacyjnego naszej scholi.

Tradycyjnie w sobotę rekolekcyjną, od godz. 14.00 do 16.00, odwiedzimy chorych w domach. Prosimy o podanie w zakrystii adresów chorych, których mamy odwiedzić.

Członkowie Akcji Katolickiej zebrali na zakup produktów spożywczych do paczek dla osób starszych i ubogich 1616,53 zł.

Harcerze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem ważności, które później w formie paczki świątecznej dostarczą osobiście do naszych rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie.

Dziś mierzenie dzieci w celu uszycia dla nich alb na uroczystość pierwszej komunii i tak:
od godz. 14.00 dzieci z klas III A i B ze SP Nr 23;
Od godz. 14.30 dzieci z klas III C i D ze SP Nr 23;
Od godz. 15.00 dzieci z klas III A i B ze SP Nr 8 oraz III A z Cogito;
Od godz. 15.30 dzieci z klas III C i D ze SP Nr 8 oraz III B z Cogito.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy wszystkich, którzy się jeszcze nie zdecydowali o złożenie zgłoszenia bo to już „ostatni dzwonek”.