Dziś II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Z tej racji, na zakończenie każdej Mszy św., pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego /1 dziesiątek/ oraz ponowimy Akt oddania się Bożemu Miłosierdziu.

AKT ODDANIA SIĘ MIŁOSIERDZIU BOŻEMU

O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragnę szerzyć Twoje miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. Strzeż mnie więc, o Jezu, jako własności swojej i chwały swojej. Jakkolwiek czasami drżę ze strachu, uświadamiając sobie słabość moją, to jednocześnie mam bezgraniczną ufność w Twoje miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki. Amen.

O godz. 16.00 będzie Msza św. z katechezą dla Rodziców oraz dzieci klas 4 i 5-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W najbliższą środę, 26 kwietnia, zapraszamy do sali parafialnej na spotkanie Grupy modlitewnej. Tematem spotkania będą zagadnienia literackie 4 Ewangelii.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha BM, Głównego Patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ew. a w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej DzDK, Patronki Europy.

W przyszłą niedzielę przeprowadzimy akcję „Słodkie wakacje”, która wesprze młodzieżowe wyjazdy wakacyjne. Po wszystkich Mszach św. harcerki będą sprzedawać, za dowolną ofiarę, przygotowane ciastka.

Za tydzień odbędzie się AutoFara 2017 pod hasłem: „Z Jezusem w drogę”. O godz. 12.00 w Płockiej Farze odprawiona zostanie Msza św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Po Mszy św. przed Kościołem Farnym odbędzie się uroczyste poświęcenie pojazdów, a kierowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.