Dziś II niedziela Wielkiego Postu i „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami” pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Tradycyjnie wesprzemy ich działalność misyjną ofiarami do puszek lub wysyłając SMS na nr 72032 o treści „Misje”.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00. Ta będzie z udziałem zespołu muzycznego
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne „Wielkopostne 20-tki” z kazaniem tematycznym. Dziś o 1. tajemnicy Fatimskiej.

Po Mszy św. o godz. 16.00 będą mieć swoje spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodzice. Natomiast pan Jaroszewski, który szyje alby komunijne, przyjedzie w sobotę i na godz. 16.00 zaprasza uczniów klas III a, b i c; w niedzielę na godz. 15,00 – klas III d i e, a na godz. 17.00 – klas III f, g i h. Rodziców i dzieci zapraszamy do salki katechetycznej.

W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską na godz. 15.00.

W najbliższą środę, 15 marca o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę, 19 marca o godz. 16.00 Msza Święta z katechezą dla Rodziców oraz dzieci klas 4 i 5-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

W marcu będziemy używać 2. Aklamacji po przeistoczeniu. Ksiądz nie mówi: „Oto wielka tajemnica wiary” ale: „Wielka jest tajemnica naszej wiary” i odpowiadamy: „Ile razy ten Chleb spożywamy i pijemy z tego kielicha, głosimy śmierć Twoją, Panie, oczekując Twego przyjścia w chwale”. Tekst jest wyświetlana na ekranie. Chodzi o to, abyśmy stopniowo nauczyli się wszystkich aklamacji i ich używali.

Małżonków, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy za tydzień na sumę na wspólną modlitwę w ich intencji.

Zachęcamy do udziału w Akcji „Opatrunek na Ratunek” polegającej na zbiórce materiałów opatrunkowych dla misyjnych szpitali i przychodni. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres,  plaster, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Akcja potrwa do końca marca.

Mamy do nabycia baranki wielkanocne, z których dochód wspiera Wielkanocne Dzieło Caritas w cenie – 5 zł.