W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej z Guadalupe. Do udziału w nowennie zaproszeni są katolicy na całym świecie, gdyż kult Matki Bożej z Guadalupe „przekracza granice”. Dlatego nazwano ją Międzykontynentalną Nowenną Guadalupiańską. Skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza. Nowennę rozpoczniemy w poniedziałek 12 grudnia Mszą św. o g. 18:00, jest to dzień liturgicznego święta Matki Bożej z Guadalupe. Następnie każdego 12 dnia miesiąca będzie odbywać się specjalne nabożeństwo oraz katecheza o Matce Bożej z Guadalupe i przesłaniu jakie nam pozostawiła.

W zakrystii możemy zgłaszać osoby chore, które przed Bożym Narodzeniem chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej.

Serdecznie zapraszamy na roraty dla dorosłych codziennie o godzinie 7.00, zaś dzieci w środy i soboty o godzinie 18.00 z lampionami.

W zakrystii i przy wyjściu możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Mała świeca w cenie 10 zł, duża w cenie 15 zł.

Możemy nabywać kalendarze parafialne na 2023 rok, które są adwentową cegiełką na budowę frontowej ściany kościoła. Cena kalendarza wynosi 15 zł.

Zapraszamy na próby scholi, które podczas kolędy odbywają się w niedziele o g. 9:45. Osoby chętne do śpiewania i grania w parafialnym zespole młodzieżowym prosimy o kontakt z ks. Dawidem.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest wystawiona skrzynka na pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii, szczególnie rodzin wielodzietnych. Można będzie tam składać produkty spożywcze o przedłużonym terminie ważności.

Plan Kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii, porządek kolędy na dni 19-23 grudnia zostanie zamieszczony w poniedziałek na stronie i w gablocie.. Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.30. Spowiedź 15 min. przed Mszą o 7.00 i 18.00. Nie ma Mszy o 17.00.

W dniu Wigilii Pasterki będą o godzinie 20.00, 22.00 i 24.00.

Ofiary składane dzisiaj na tacę są w całości przeznaczone dla Ojca rekolekcjonisty.

Zapraszamy osoby należące do grup parafialnych na wspólną Wigilię. Wigilia parafialna odbędzie się w sobotę, 17 grudnia. Na godzinę 14.00 zapraszamy dzieci i młodzież z grup parafialnych, natomiast na godzinę 15.30 osoby dorosłe z grup parafialnych.

Zachęcamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”.

Czcigodny Księże Stanisławie!

Dziękujemy Ci za Słowo Boże skierowane do nas. Dziękujemy za ten piękny czas rekolekcji.

Słowa Twoje przybliżyły nas do Boga i pomogły zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Wierzymy, że ta maleńka miłość, która przychodzi, będzie mogła znaleźć w naszych sercach dobrze przygotowane miejsce.

Dziękujemy Ci za trud włożony w przygotowanie nas do spotkania z Bożą Dzieciną. Życzymy dużo zdrowia, radości i dalszego niestrudzonego entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego.

Niech radosne Święta przyniosą Ci miłość w codzienności, nadzieję w bezradności i wiarę w wątpliwościach. Niech Boża Dziecina obdarza Cię radością i pokojem na nowy 2023 rok i dalsze lata kapłańskiej posługi. Szczęść Boże!