Jak zwykle w III Niedzielę Adwentu kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Bardzo dziękuję ks. Marcinowi za głoszone słowo Boże, które przygotowało nas do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Życzymy Księdzu błogosławieństwa Bożej Dzieciny na czas studiów oraz owoców w posłudze duszpasterskiej. Szczęść Boże!

Dziś 3. Niedziela miesiąca, z tej racji na sumie modlimy się w intencji wszystkich małżonków, którzy w grudniu zawarli sakrament małżeństwa.

W imieniu organizatorów koncertu charytatywnego „Mam tę moc” oraz Mamy Dawida dziękuję za okazaną pomoc. Zebraliśmy i przekazaliśmy ponad 4 600 zł. Bóg zapłać!

Zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 7.00, tylko w środy o godz. 17.00, ze względu na dzieci szkolne.

Zapraszamy także na adorację dziś po Mszy św. o godz. 18.00.

Krzysztof zaprasza na spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 18.00 w poniedziałek Lektorów a we wtorek Odnowę w Duchu Świętym.

Dziś na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz ich Rodziców.

Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Za tydzień przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na rodzinną Wieczerzę wigilijną Msze św. będą tylko do południa. Zapraszamy na Mszę Wigilijną, zwana Pasterką tradycyjnie na godz. 24.00. Godzinę przed Pasterką Chór parafialny wykona kolędy i pastorałki. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie, które przygotuje nas do Pasterki.

Dziś od godziny 9.00 do 13.00 Akcja Katolicka będzie wydawać paczki żywnościowe dla emerytów i rencistów.

Harcerki z naszej Parafii sprzedają własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

Dziś po Mszach popołudniowych młodzież z zespołu muzycznego kontynuuje sprzedaż własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Każda dobrowolna ofiara będzie cegiełką na nagranie i wydanie płyty z piosenkami religijnymi. Zaś w czasie trwania rekolekcji po Mszach dziecięcych będzie można nabyć ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze scholi. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazd wakacyjny.

W dolnym kościele parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku w każdą niedzielę o godz. 12.00 są sprawowane Msze św. w języku ukraińskim i rycie grekokatolickim. Takie Msze św. są sprawowane również w Czerwińsku.

Mamy do nabycia świece wigilijne, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; Mała świeca – 6 zł, świeca kula – 12 zł oraz opłatki na wigilijny stół. Są jeszcze nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.