Dziś III niedziela Wielkiego Postu i 1. Niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.

Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Benedyktynki z sierpeckiego klasztoru, które za chwilę opowiedzą nam o swoim życiu. Otoczmy Siostry naszą modlitwą oraz wesprzyjmy ich działalność.

Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 – z udziałem zespołu muzycznego.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

W najbliższą środę, 7 marca, o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza do naszej kaplicy na nabożeństwo Adoracji Krzyża. Zakończymy ją, oddając część relikwiom Krzyża Świętego.

W tym tygodniu w czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy by wzorem w Waszym życiu była zawsze Matka Boża, by wypraszała potrzebne łaski, broniła przed złem i otaczała swoim macierzyńskim płaszczem opieki. Szczęść Boże!

Z okazji Dnia Kobiet Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej zaprasza na Mszę św. w intencji wszystkich Pań. Będziemy modlić się z Biskupem Mirosławem Milewskim dn. 8 marca, w parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, o godz. 18.00.

W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Wojciech Kućko – Dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Ojca Rekolekcjonisty. Plan rekolekcji jest w naszej gazetce oraz w gablocie. Zwróćmy uwagę na godziny Mszy św., bowiem w czwartek i piątek będzie Msza św. o godz. 10.00 a nie o 9.30.

Podczas rekolekcji w sobotę od godz. 14.00 odwiedzimy też chorych i starszych, którzy nie mogą przyjść do kaplicy. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii bądź w kancelarii.

Za tydzień , po Mszy św. o godz. 18.00, będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich Rodziców.

W czwartek 1 marca odbył się dekanalny konkurs o św. Stanisławie Kostce – dla uczniów klas VII i gimnazjum oraz biblijny – dla dzieci ze szkoły podstawowej. W obu kategoriach uczniowie z naszych szkół zajęli I i II miejsce, tym samym kwalifikując się do etapu diecezjalnego. Gratulujemy uczniom i katechetom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Wczoraj odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci ze scholi i młodzieży z zespołu muzycznego. Własnoręcznie wykonane ozdoby i kartki wielkanocne będzie można podziwiać i nabyć za dobrowolną ofiarę za tydzień po Mszach św. o godz. 11.00 i 20.00. Zebrane pieniądze będą wsparciem na wyjazd wakacyjny dla dzieci i kontynuację nagrania płyty zespołu.

Bierzmowanie będzie w naszej Parafii 13 kwietnia o godz. 18.00. Proszę o zgłoszenie się osób, które zamówiły Msze św. na godziny popołudniowe 13 kwietnia.

Na prośbę Dyrekcji Zespołu Szkół nr 5 informujemy, że 10 marca /sobota/ o godz. 10.00 odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 8 oraz VII Liceum Ogólnokształcącego. W tym dniu będzie można porozmawiać z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami, zwiedzić szkołę, zapoznać się z innowacyjnymi metodami pracy, uczestniczyć w lekcji otwartej dla przyszłych uczniów klas I i ich rodziców. Dyrekcja zapewnia liczne atrakcje.

W sobotę 28 kwietnia w Niepokalanowie odbędzie się Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

W lutym 44 rodziny ofiarowały na budowę kościoła 5.884,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!