Dziś przypada 3. Niedziela Wielkiego Postu.

O godz. 16.00 będzie Msza Święta i spotkanie dla Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, której istota polega na modlitewnym i uczynkowym wstawiennictwie do Jezusa Chrystusa o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga – Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy. Formularze można już pobrać w zakrystii. Podjecie Adopcji i złożenie przyrzeczeń nastąpi podczas Mszy św. o godz. 7.00 lub 18.00. Przynosimy ze sobą świece!

W czwartek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. dr Bogdan Czupryn, Profesor WSD w Płocku. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Rekolekcjoniście oraz pomóżmy przyjść na rekolekcje tym, którzy sami nie mogą. Plan rekolekcji w gazetce, na tablicy ogłoszeń oraz naszej stronie internetowej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, 1. piątek, 1. sobota i 1. niedziela miesiąca. W czwartek zapraszamy na godzinną adorację Pana Jezusa od godz. 23.00, w piątek do południa odwiedzimy chorych /ja „swoich” chorych odwiedzę wyjątkowo w czwartek/, spowiedź tylko podczas nabożeństw a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP i modlitwy a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ze względu na wyjazdy księży na spowiedzi rekolekcyjne, z maturzystami na Jasną Górę oraz rekolekcje prosimy by spowiedź pierwszo-piątkową czy pierwszo-sobotnią odbyć podczas naszych rekolekcji a w pierwszy piątek i w 1. sobotę przystąpić do Komunii św.

Za tydzień po dziecięcych Mszach Świętych rekolekcyjnych przedstawiciele scholi będą rozprowadzali za dobrowolną ofiarę własnoręcznie wykonane ozdobne jajka wielkanocne. Całość zebranych pieniędzy będzie dofinansowaniem wyjazdu wakacyjnego.

Parafia pw. Ducha Świętego w Płocku zaprasza 12 kwietnia, po Mszy św. o godz. 19.00, na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Skarpy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku przez Maszewo, Las Brwileński, Siecień, Sikórz, Kobierniki, Wyszynę i Maszewo. Łącznie 41 km.

W dniach 5-6 kwietnia, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbędą się rekolekcje tylko dla kobiet pt.: „Niepokorne po katolicku”, które prowadzić będą: o. Waldemar Gonczaruk, CssR oraz Ewa Sztreker. Zapisy drogą mailową: kontakt@obliczakobiety.pl. Udział jest odpłatny. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie lub fanpagu: „Oblicza kobiety”.

Jest jeszcze kilka egzemplarzy modlitewnika „Chwalmy Pana przychodzącego w znaku Krzyża”.

Są do nabycia baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wielkanocne Dzieło Caritas.

Mamy też książkę ze znanej serii: „Wszystko o…”, tym razem o spowiedzi. Znajdziemy tu i historię i teologię tego sakramentu, ale też dobry poradnik jak się dobrze spowiadać, jakie to są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu, które nigdy nie będą odpuszczone, o spowiedzi generalnej czy o pierwszych piątkach miesiąca. Cena 5 zł.