W związku z pomówieniami na temat św. Jana Pawła II podajemy oświadczenie Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu, która według nas najlepiej oddaje dzisiejszą sytuację: „Pragniemy oświadczyć, że wszelkie dociekania dotyczące czasów PRL powinny być prowadzone przez ludzi odpowiednio przygotowanych, przy wykorzystaniu wiedzy na temat wyrafinowanych i brutalnych metod stosowanych przez komunistyczną władzę i służby specjalne. Bez wykorzystania obfitej wiedzy pozaźródłowej i fachowej interpretacji akt, łatwo jest niestety o niesłuszne oskarżenia i pochopne wnioski. Publikowanie owych oskarżeń i wniosków, w atmosferze sensacji służy niszczeniu wielkich autorytetów naszego narodu i mnoży dramatyczne podziały społeczne.”. W każdy poniedziałek na różańcu będziemy odmawiać modlitwy ekspiacyjne za zniewagi wymierzone w Papieża Polaka. Przepraszać będziemy m.in. za bluźnierstwa, kłamstwa, próby zniesławienia, jakie mają miejsce w Polsce wobec św. Jana Pawła II. Przepraszamy też za tych, którzy fałszują jego obraz w umysłach i sercach dzieci oraz młodzieży. Dzieci i młodzież są zagubione w potoku kłamstw, pomówień, wyszydzania i ośmieszania św. Jana Pawła II. Znają go bowiem tylko z mediów, które dziś próbują zniszczyć jego dobre imię. Zewnętrznym znakiem naszego szacunku i pamięci o Papieżu Polaku niech będzie zapalenie zniczy w miejscach pamięci o Janie Pawle II – pomnikach obecnych w naszych miejscowościach. Jeśli nie ma pamiątkowych figur, to zapalmy symboliczne światło przy parafialnych krzyżach misyjnych. Temu gestowi niech towarzyszy modlitwa.

W poniedziałek przypada 10 Rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.

Jutro spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich o godz. 18.45 w plebani.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w tym tygodniu od czwartku do niedzieli. Poprowadzi je ks. Łukasz Mastalerz salezjanin, proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą. Program rekolekcji umieszczony jest w gablotach parafialnych i stronie internetowej. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

Drogi Krzyżowe w piątki z udziałem dzieci o 16:15 a z udziałem dorosłych o 17.30.
Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:30.

Droga krzyżowa ulicami naszej Parafii wyruszy z ul. Szarych Szeregów 1 w dniu 24 marca o godzinie 19.00, a zakończy się w naszej kaplicy.

Spotkanie rodziców i dzieci do pierwszej komunii w sobotę 18 marca o godz. 11.00 a dla rodziców i dzieci odnawiających przyrzeczenia chrztu świętego w niedzielę 19 marca o godzinie 16.00.

Przed ołtarzem znajduje się krzyż. Zachęcamy do adoracji Jezusa na krzyżu poprzez uklęknięcie lub ucałowanie, na nim bowiem zawisło zbawienie świata.

W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Laboratorium wiary” i „Wojska Gedeona” o 19.00 w salach na plebani.

14 marca zapraszamy na Męski Różaniec o godz. 17.30 a po nim na Mszę św. i spotkanie w salce parafialnej.

W piątek 31 marca br. w parafii pw. Ducha Świętego w Płocku po raz szósty rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Będziemy szli nocą 43 km, rozważając w skupieniu Misterium Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa będzie wiodła z Płocka, przez Cierszewo, do Sikorza i z powrotem, przez Ludwikowo. Ostatnią Stacją będzie płockie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, na Starym Rynku w Płocku. Zapisy na www.edk.org.pl

Sprawdzone zeszyty uczniów klas IV są do odebrania w zakrystii.

W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Legionu Maryi.

W zakrystii można odbierać prenumeratę miesięcznika Różaniec.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.

Starajmy się w Wielkim Poście podejmować wysiłek nawrócenia przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom niech Dobry Bóg błogosławi każdego dnia.