Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Na sumie modlimy się w sposób szczególny za małżonków, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Zapraszamy dziś na „Wielkopostną 20-tkę” z kazaniem tematycznym o przepowiedniach fatimskich oraz wezwaniu do nawrócenia i zadośćuczynienia.

Dziś o godz. 16.00 Msza Święta z katechezą dla Rodziców oraz dzieci klas 4 i 5-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Od godz. 15.00 będzie brana miara na alby uczniów klas III D i E, a od godz. 17.00 – klas III F, G i H. Rodziców i dzieci zapraszamy do salki katechetycznej.

Na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.

W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Rafał Winnicki posługujący w Diecezjalnej Szkole Nowej Ewangelizacji im. św. Łukasza Ewangelisty. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Ojca Rekolekcjonisty. Plan rekolekcji jest w naszej gazetce oraz w gablocie.

W sobotę, jak zwykle, odwiedzimy chorych od godz. 14.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

Przypominamy, że podczas rekolekcji kancelaria nie będzie czynna. W pilnych sprawach proszę zgłaszać się do zakrystii.

W tym tygodniu w poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu zapraszamy szczególnie panów na wspólną modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, który jest wzorem męża i ojca.

24 marca, już po raz 13., będzie obchodzony Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który jest okazją do „narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

W sobotę, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić, z inicjatywy św. Jana Pawła II, Dzień Świętości Życia. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 7.00 oraz 18.00, będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W zakrystii bądź kancelarii można wziąć formularz zgłoszeniowy do wypełnienia oraz tekst modlitwy codziennej. Można także pobrać na smartfony aplikację „Adoptuj Życie”, która będzie przypominać o codziennej modlitwie. Podejmujący Duchową Adopcję przychodzą do kościoła ze świecami oraz wypełnionymi formularzami, które po przyrzeczeniu składają na ołtarzu.

W marcu będziemy używać 2. Aklamacji po przeistoczeniu. Ksiądz nie mówi: „Oto wielka tajemnica wiary” ale: „Wielka jest tajemnica naszej wiary” i odpowiadamy: „Ile razy ten Chleb spożywamy i pijemy z tego kielicha, głosimy śmierć Twoją, Panie, oczekując Twego przyjścia w chwale”. Tekst jest wyświetlany na ekranie. Chodzi o to, abyśmy stopniowo nauczyli się wszystkich aklamacji i ich używali.

Dziś 3. niedziela miesiąca, zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Nasz Zespół muzyczny zaprasza za tydzień na godz. 19.00 na „Czuwanie u Krzyża”.

Mamy do nabycia baranki wielkanocne, z których dochód wspiera Wielkanocne Dzieło Caritas – cena: 5 zł.

Zachęcamy do udziału w Akcji „Opatrunek na Ratunek” polegającej na zbiórce materiałów opatrunkowych dla misyjnych szpitali i przychodni. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres, plaster, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Akcja potrwa do końca marca.