Dziś „Niedziela Dobrego Pasterza” w którą przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa. Ojciec Święty Paweł VI stwierdził w adhortacji apostolskiej „Evangelii nuntiandi”: „Człowiek naszych czasów chętniej słucha świadków, aniżeli nauczycieli; a jeśli słucha nauczycieli, to dlatego, że są świadkami” (41). Dziękujemy naszemu gościowi ks. Dariuszowi Komadowskiemu, za wygłoszone do nas Słowo Boże będące świadectwem gorliwości apostolskiej wyrastającej z wiary. Wiara bowiem rozwija się kiedy jest przekazywana. Niech Duch Święty umacnia księdza i udziela łaski wytrwałości i miłości do Boga i ludzi, których duszpasterskiej trosce Pan Bóg księdzu powierzy w Gruzji. Natomiast was drodzy Parafianie proszę o wsparcie duchowe i materialne. Będzie można bowiem złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kaplicy.

W czwartek 29 kwietnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas drugiej wojny światowej.

Zapraszamy na katechezę multimedialną dla dorosłych w najbliższą środę po Mszy św. o godzinie 18.45 z cyklu „Dekalog z Janem Pawłem II”. Najbliższe spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Nie kradnij”.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W sobotę o 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa wraz z adoracją i różańcem. A w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o 12.30 adoracja NS.

W najbliższą sobotę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Msze św. o 7.00, 17.00 i 18.00. Różaniec ze świętym Józefem o 6.30 i 17.30. Przy ołtarzy Matki Bożej jest postawiona „Szkatuła Intencji Św. Józefa” do której można składać wypisane na karteczce intencje. Zostaną one w każdą niedzielę przedstawione Panu Bogu we Mszy św. o godzinie 12.30. Zachęcamy do wznoszenia modlitwy za przyczyną Patrona Rodzin i Kościoła św. Józefa.

Za tydzień w niedzielę Święto św. Zygmunta patrona naszego miasta. Święty Zygmunt żył na przełomie V i VI wieku i był królem Burgundów. Zginął śmiercią męczeńską zamordowany na zlecenie swojego brata poprzez wrzucenie do studni wraz z cała rodziną. Główne uroczystości w Katedrze Płockiej 3 maja na mszy św. o godzinie 10.00.

2 maja w niedzielę obchodzimy również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych na balkonach, domach, miejscach pamięci.

Koronka do Bożego Miłosierdzia każdego dnia oprócz niedzieli.

W następny poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 w intencji Ojczyzny, 16.00 i 18.00. To również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Od maja nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 7.00 i 15.00.

W ostatnią niedzielę zebraliśmy na budowę kościoła 4.400 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą okazaną nam pomoc.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego”.

Życzymy dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.