Dziś przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które mają nam przypominać, że Chrystus jest jedyną Światłością świata. Zapalajmy je szczególnie w chwilach trwogi i cierpienia.
Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego, a więc osób, które wybrały drogę szczególnego naśladowania Pana Jezusa poprzez praktykowanie na co dzień rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Wspierajmy więc zakony naszą modlitwą. Ofiary zebrane na tacę tego dnia, przeznaczone będą na potrzeby zakonów klauzurowych w Polsce.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Agaty a w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy.

W czwartek będziemy modlić się o liczne i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz zapraszam na godzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 23.00; w piątek do południa odwiedzimy chorych, spowiedź od godz. 16.30 a po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa – z racji I piątku miesiąca.

W czwartek 6. Lutego, po Mszy Świętej o godz. 18.00, będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas Zespół rodzinny „Eo Nomine”, którego powołaniem jest posługa modlitewno-muzyczna w hospicjach, więzieniach, szpitalach, domach spokojnej starości, domach samotnej matki… wszędzie tam, gdzie jest potrzebna miłość i obecność sercem do serca. Pragną przekazać współczesnemu człowiekowi przesłanie o Bożej Miłości. Opiekunem jest ks. Jacek Gołębiowski.

Diecezjalne Centrum Powołaniowe i Klerycka Grupa Powołaniowa zaprasza młodzież męską szkół średnich na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku w dniach 28 lutego – 1 marca 2020 r. Mottem tegorocznych rekolekcji są słowa: CO DALEJ Z MOIM ŻYCIEM?

Kombatanci Armii Krajowej i płockie środowisko patriotyczne zapraszają na Mszę św. w 78. rocznicę powołania Armii Krajowej, która odbędzie się 14 lutego o godz. 18.00 w kościele św. Dominika /na Górkach/ w Płocku.

W styczniu, w kopertach na tacę lub wpłacając na konto, 39 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 5875 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy, od poniedziałku do piątku, nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00. Spowiedź tylko przed Mszą św.

Podczas trwania kolędy kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast jest nieczynna.