Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. Dziś taca przeznaczona jest na dofinansowanie remontu Kolegium Polskiego w  Rzymie.

Jutro o 18.30 spotkanie Wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich w plebani.

W środę święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dziś mniej ludzi niż niegdyś przychodzi do naszych kościołów, by poświęcić świece. Do niedawna przychodziło więcej. Świece wykonane z pszczelego wosku, zwane gromnicami, były ze czcią przechowywane w każdym domu i często zapalane – wówczas, kiedy nadciągały gwałtowne burze, gradowe nawałnice, wybuchały pożary, groziła powódź, a także w chwili odchodzenia bliskich do wieczności. Były one znakiem obecności mocy Chrystusa – symbolem Światłości, w której blasku widziało się wszystko oczyma wiary. W tym dniu przeżywamy światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta zostanie przeznaczona na klasztory klauzurowe. Msze Święte w tym dniu o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00 z poświęceniem gromnic.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 7.00 i 17.00. Szczególnie przypominamy kandydatom do sakramentu bierzmowania. Odwiedziny u chorych z Komunią Świętą jak zawsze w ustalonych godzinach. Droga krzyżowa jak zawsze po mszy Świętej wieczornej.

W sobotę o 8.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszych sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zniewagi i bluźnierstwa oraz różaniec.

Moi drodzy pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za ogromną życzliwość z jaką spotykaliśmy się podczas zarówno Mszy św. kolędowych jak i indywidualnych wizyt duszpasterskich czyli kolędy. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary złożone na budowę nowej świątyni z racji kolędy. Zebrane fundusze są złożone na koncie parafialnym. Za chwilę zostaną spożytkowane na zakup pustaków silka koniecznych do budowy nowego kościoła.

Podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej była duża otwartość i zaufanie oraz dzielenia się różnymi problemami natury duchowej, rodzinnej, małżeńskiej czy zdrowotnej. Dziękujemy za wszystkie poczęstunki i kolacje na kolędowym szlaku. Pragnę poinformować, że w Mszach Św. kolędowych i wizycie indywidualnej uczestniczyło 787 rodzin.

Życzymy wszystkim zdrowia i radości na każdy dzień.