Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby Pan ich umocnił w wierze. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

Dziś spotkanie rodziców i dzieci do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego o godzinie 16.00.

W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kończy się czas śpiewania kolęd. W tym dniu przeżywamy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta zostanie przeznaczona na klasztory klauzurowe. Msze Święte w tym dniu o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00 z poświęceniem gromnic.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 7.00 i od 17.00. Przypominamy o spowiedzi kandydatom do sakramentu bierzmowania. Odwiedziny u chorych z Komunią Świętą jak zawsze w ustalonych godzinach. Droga krzyżowa po Mszy Świętej wieczornej.

W sobotę o 8.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszych sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa oraz różaniec święty.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W następną niedzielę dokonamy podsumowania tego dobrego czasu, który sobie wzajemnie podarowaliśmy na modlitwę, błogosławieństwo i życzliwą rozmowę. Ostatni plan kolędy znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii.

W najbliższą niedzielę wspólnota Wojsko Gedeona zaprasza na kiermasz ciast. Środki z akcji przeznaczone będą na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży w górach.

W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Będziemy przeżywać wtedy Parafialny Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy osoby chore, leczące chorych i opiekujące się chorymi na Mszę Świętą o godzinie 16.00. Podczas Eucharystii będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

Natomiast 14 lutego w dzień Świętego Walentego patrona zakochanych i chorych na epilepsje zapraszamy wszystkich zakochanych ze swoimi sympatiami, narzeczonych, małżonków na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy duszpasterze zapraszają na „małe co nieco” przy świecach do salki parafialnej oraz na niespodziankę. Zaproście się wzajemnie i spotkajmy się razem.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 lutego o godzinie 16.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość. Są także kalendarze parafialne.

Życzymy wszystkim otwartości serca na łaskę Bożą w nadchodzącym tygodniu oraz zdrowia i radości na każdy dzień.