Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest jako Światowy Dzień Walki z Trądem. Najstarsza choroba ludzkości jest wciąż groźna – powoduje straszliwe okaleczenia ciała i w porę nie leczona zabija. Świadomość problemu niech wzbudzi w nas pamięć o tych, którzy potrzebują pomocy materialnej i modlitewnego wsparcia.

Dziś o godz. 14.30 mierzenie alb w salce katechetycznej.

W piątek 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które mają nam przypominać, że Chrystus jest jedyną Światłością świata. Zapalajmy je szczególnie w chwilach trwogi i cierpienia.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego, a więc osób, które wybrały drogę szczególnego naśladowania Pana Jezusa poprzez praktykowanie na co dzień rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Wspierajmy więc zakony naszą modlitwą. Ofiary zebrane na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego, przeznaczone są na potrzeby klasztorów klauzurowych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza do wspólnej modlitwy w katedrze płockiej 2 lutego na godz. 10.00 wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji oraz każdego, kto pragnie modlitewnie wyrazić im wdzięczność i wsparcie.

Wczoraj nasz Chór parafialny wyśpiewał I miejsce na festiwalu w Czerwińsku. Gratulujemy i zachęcamy nowych kandydatów, by wsparli nasz chór swoim głosem.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich a na 23.00 zapraszam na wspólną adorację – czuwanie z Panem Jezusem w Ogrójcu; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.30 i Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 wynagradzająca NSNMP a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.

Małżonków, którzy w lutym będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. W intencji tych małżonków będziemy się modlić na sumie 18 lutego.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko a w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w środę znaleźli czas dla grupy teatralnej „Na przekór” Domu Pomocy Społecznej w Goślicach i zechcieli posłuchać ich koncertu kolęd zatytułowanego „Nasza kantyczka”.

Siostry Katarzynki, które gościliśmy tydzień temu, serdecznie dziękują za wsparcie duchowe i materialne. Siostry zebrały na prowadzenie domu kwotę 3 590,00 zł. Bóg zapłać!

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast jest nieczynna. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 i Mszę św. o 7.00 lub 18.00