Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Za tydzień – II Niedziela Zwykła.

Dziś o 15.00 spotkanie Wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich w plebanii, a o 17.00 spotkanie Rycerzy Zakonu Św. Jana Pawła II również w plebanii.

W piątek o 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej „Laboratorium wiary”.

Również w piątek próba scholii dziecięcej o godzinie 17.00 w salce parafialnej.

Za tydzień w niedzielę spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii na Mszy św. o godz. 16.00.

W  związku z  wydłużeniem  przez Ojca  Świętego  etapu  diecezjalnego procesu synodalnego można jeszcze wkładać sugestie do skrzynek synodalnych w  kościołach do 31 stycznia 2022 r.

Drodzy parafianie pragnę poinformować, że budowa naszej świątyni postępuje do przodu. Może nie w takim tempie jakbyśmy tego oczekiwali nie mniej jednak obecnie budowanych jest pięć ścian od strony prezbiterium czyli Parku Północnego. Zanim przystąpiliśmy do budowy ścian musieliśmy poprawić elementy nadziemnej nastawy fundamentowej i dokonać zakotwień ścian zewnętrznych od strony kaplicy. Prace zostały przeprowadzone na podstawie zaleceń konstrukcyjnych i ekspertyz. Został również zaprojektowany i wykonany (czeka na założenie) dach nad częścią prezbiterium. Wszystkie te prace i materiały, ekspertyzy zostały w całości opłacone. Moi drodzy z pewnością mamy świadomość, że bardzo mocno wzrosły ceny materiałów budowlanych, niektórych nawet 100% w porównaniu z cenami sprzed roku. Zostały również oczyszczone kanały odpływowe wody deszczowej przy nowej świątyni.  W najbliższych planach mamy budowę ściany wejściowej od strony ulicy Kutrzeby oraz zabezpieczenie naw bocznych przed erozją atmosferyczną.  Celem planowanych prac i koniecznością jest zabezpieczenie drewnianej konstrukcji dachu i dotrzymanie udzielonej gwarancji na dach. Mielibyśmy wówczas obiekt zamknięty.

Zwracam się więc z prośbą o modlitwę w tej intencji i wsparcie finansowe naszej przedsięwzięcia. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie właśnie na ten cel.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej rozpoczynamy spotkania kolędowe w kościele dla tych parafian, którzy pragną błogosławieństwa dla swojej rodziny w nowym roku. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii na kolędowe Msze św. zawsze o godz. 18:00 od 10 stycznia do 20 stycznia br. Rozpoczynamy od ulic:

10 stycznia (poniedziałek) ul. Kleberga, Szarych Szeregów 1 – 20 i cała Łączniczek

11 stycznia (wtorek) ul. Szarych Szeregów 21 – 44, domki na ul. Boryszewskiej, Żyznej, Bliskiej, Zbożowej i Urodzajnej

12 stycznia (środa) ul. Walecznych i Hubalczyków

13 stycznia (czwartek) ul. Armii Krajowej 1- 20 i Baczyńskiego

14 stycznia (piątek) ul. Armii Krajowej 21 – 50

15 stycznia (w sobotę o godz. 18:00 odprawiamy Mszę św. z niedzieli) ul. Armii Krajowej 51 – 78 i ul. Ossowskiego i cała ul. Sucharskiego

17 stycznia (poniedziałek) ul. Grota Roweckiego bloki i domki oraz ul. Obrońców Helu i ul. Żyzna bloki, ul. Patriotów, Ofiar Katynia i Boryszewska bloki

18 stycznia (wtorek) ul. Wyszogrodzka 161 i ul. Sikorskiego oraz ul. Kutrzeby i ul. Batalionu „Zośka”

19 stycznia (środa) ul. Bytnara i ul. Wańkowicza, ul. Dywizjonu „303”, ul. Andersa domki i ul. Chruściela

20 stycznia (czwartek) ul. Andersa i ul. Monte Cassino oraz ul. Batalionu „Parasol”

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.

Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny” Zachęcamy do lektury.