Dziś druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Po raz pierwszy o ustanowieniu tego święta mówił Jezus w Płocku w 1931 r., gdy przekazywał swą wolę co do powstania obrazu: Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49). W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Za tydzień w niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii o godz. 16.00.

W najbliższą środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie członków akcji Katolickiej.

Także w środę zapraszam szafarzy Komunii świętej na spotkanie formacyjne o 19.00 w sali na dole.

Wszystkich motocyklistów zapraszamy na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, 29.04.2023 o godz. 13.00 w naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą Świętą, potem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie motocykli, następnie zapraszamy na ognisko.

Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Meksyku w dniach od 10 do 20 listopada 2023r. Program pielgrzymki można zabrać z zakrystii. Zapisy do końca kwietnia u ks. Proboszcza wraz z zaliczką 700 zł.

Wczoraj 33 osobowa wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich uczestniczyła w pielgrzymce na Jasną Górę. To był czas słuchania Słowa Bożego, modlitwy, konferencji, pielgrzymowania, świadectw i Eucharystii u stóp Maryi Jasnogórskiej.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na budowę kościoła. Jak z pewnością widzimy prace przy ścianie wejściowej są kontynuowane.

Pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” 23 kwietnia w Kościele katolickim obchodzona będzie Niedziela Biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku do lektury została wybrana Ewangelia według św. Marka.

Zapraszamy do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego.

Obecnie trwają rekolekcje Wspólnoty młodzieżowej „Laboratorium wiary” w Czerwińsku pod hasłem: „Effatha – Otwórz się!”. Pomódlmy się za uczestników rekolekcji. Zdrowaś Maryjo …