Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.

Trwamy podczas nabożeństwa majowego w codziennej nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek przypadają 101 urodziny św. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 podczas której kazanie ze świadectwem o spotkaniu ze św. Janem Pawłem II wygłosi ks. kan. dr Tomasz Kadziński pedagog i wychowawca oraz proboszcz Sanktuarium Matki Bożej w Żurominie. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu z cyklu spotkań „Familia Misericordiam – Rodzina Miłosierdzia” ze szczególną modlitwą w intencji dziewcząt, kobiet i matek. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na „Czuwanie u Krzyża” wraz z zespołem „Solo Dios Basta” o godzinie 19.00 pod tytułem: „Przyjdź Duchu Święty i obdaruj nas darami”. Jest to również obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkie wspólnoty oraz każdą parafiankę i parafianina. Zachęcamy do odnowienia i ożywienia osobistej relacji z Osobą Ducha Świętego i korzystania na co dzień z Jego Darów, które otrzymaliśmy szczególnie w sakramencie chrztu i bierzmowania.

W niedzielę za tydzień Msza św. o 20.00 w intencji ośmioklasistów przed czekającymi ich egzaminami.

Wraz z Niedzielą zesłania Ducha Świętego kończy się okres Komunii Wielkanocnej, do której – pod grzechem ciężkim – zobowiązuje nas przykazanie kościelne.

Moi drodzy od najbliższej środy rozpoczniemy kolędę u osób, które zgłosiły się na formularz kolędowy. W sprawie wizyty duszpasterskiej będziemy kontaktować się indywidualnie telefonicznie z wszystkimi zgłoszonymi osobami. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy są przeznaczone na budowę nowej świątyni.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego”.