Kochani Parafianie i Goście. Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Niech blask Jego Zmartwychwstania rozpromieni Wasze oblicza i serca pomimo tego trudnego czasu jaki przeżywamy. Niech Pan błogosławi Wam wszystkim, niech Was napełni pokojem i radością Swojego zwycięstwa nad śmiercią, piekłem i szatanem.

Jezus Zmartwychwstały niech obdarza swoją łaską wszystkich chorych, leczących i opiekujących się chorymi, niech umacnia przeżywających lęk o zdrowie i życie najbliższych. Niech ukoi ból po stracie tych, których kochamy. „Nie lękajcie się – mówi do nas Zmartwychwstały Pan – Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.” Wraz z budzącą się do życia przyrodą niech nie opuszcza nas nadzieja nowego życia w Chrystusie, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Wszystkim Radosnego Alleluja !!

Od dzisiaj, do przyszłej niedzieli przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

Bóg zapłać wszystkim za pomoc oraz wysiłek duchowy i modlitewny w czasie Triduum Sacrum:

  • Księżom Franciszkowi, Grzegorzowi, Robertowi, Mateuszowi za posługę w konfesjonale, odwiedziny u chorych, głoszenie Słowa Bożego, przygotowanie liturgii Wielkich Dni, święcenie pokarmów, troskę o duchowe dobro wszystkich Parafian.
  • Dziękujemy ceremoniarzom, lektorom, kantorom i ministrantom za przygotowanie liturgii w czasie Triduum Sacrum.
  • Za zaprojektowanie i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego – ks. Robertowi oraz osobom z chóru  „Tibi Cantamus” i innym osobom wspierającym.
  • Panu Andrzejowi, naszemu zakrystianinowi, oraz jego żonie dziękujemy za prace porządkowe w kościele i jego otoczeniu.
  • Panu organiście Jakubowi Jabłońskiemu za pomoc w przygotowaniu liturgii i prowadzenie śpiewów.
  • Za prowadzenie modlitwy w czasie czuwań wszystkim grupom parafialnym, młodzieżowemu zespołowi muzycznemu „Solo Dios Basta”.
  • Katechetom i dzieciom za udział w konkursie na wykonanie rodzinnych palm na Niedzielę Palmową. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz wszelkie ofiary, które wpływają na konto lub w kopertach, dzięki którym parafia może funkcjonować. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godzinie 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.

W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W ramach przygotowania do Święta Miłosierdzia Bożego przez cały najbliższy tydzień o godzinie 15:00 (z wyjątkiem wtorku) odprawiamy Nowennę. Natomiast za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu procesja z Najświętszym Sakramentem na zakończenie Oktawy Wielkanocnej po Mszy św. o 12:30.

W Wielki Piątek zmarła p. Halina Gołębiowska – mama księdza proboszcza. O zbawienie jej duszy będziemy się modlić we Mszy św. w naszej kaplicy w najbliższy wtorek o godzinie 19:00. Pogrzeb będzie miał miejsce w środę w parafii św. Piotra i Pawła w Zakrzewie Kościelnym o godzinie 13:00.