Dziś 1. Niedziela miesiąca zatem po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny. Na stoliku z gazetami leżą karteczki z podanym fragmentem Ewangelii według św. Jana. Zachęcamy do zabrania ze sobą jako słowa Bożego dla nas na ten tydzień, przeczytania w domu i pomedytowania nad tym słowem. Zachęcamy także do częstszej lektury Pisma św.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie na godz. 17.30.

We wtorek przeżywaliśmy w naszej Parafii wizytację Biskupią J.E. Bpa Piotr Libera – Biskupa Płockiego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie tego ważnego wydarzenia. Dziękuję Księżom Wikariuszom, dziękuję Panu Organiście i Jego żonie, Panu Kościelnemu, ministrantom oraz wszystkim grupom parafialnym za obecność i pomoc, dziękuję wszystkim zdającym sprawozdania; dziękuję katechetom oraz Rodzicom Księży pochodzącym z naszej Parafii za Waszą obecność na spotkaniu z Księdzem Biskupem; dziękuję Państwu Filant za możliwość spotkania z Księdzem Biskupem. Dziękuję wszystkim Paniom, które pracowały w kuchni. Serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba a w środę Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Patrona Diecezji Płockiej – i dzień imienin ks. Stanisława.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Będziemy gościć siostry Zmartwychwstanki z Mocarzewa, które prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy oraz Zespół Szkół. Są tam dzieci niepełnosprawne intelektualnie oraz ruchowo w różnym stopniu. Rozpoczynają dla nich budowę nowego Domu Mocarzy i zbierają na to fundusze.

ks. Jarosław organizuje pielgrzymkę do Św. Lipki i Gietrzwałdu w sobotę 25 maja. Koszt 70 zł. Zapisy u ks. Jarosława.

8 maja /środa/ o godz. 18.00 w Auli Szkół Katolickich w Płocku odbędzie się spotkanie pt.: „Jak mówić by zostać zrozumianym?”, na którym wystąpi dr Elżbieta Grzybowska – Rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Jeśli ktoś ma w domu palmy z Niedzieli Palmowej z ubiegłych lat i nie wie co z nimi zrobić, to może przynieść w przyszłą niedzielę do kościoła i włożyć do specjalnego pojemnika, który będzie umieszczony pod chórem. Zostaną spalone na popiół na środę popielcową.

W kwietniu 39 rodzin ofiarowało na budowę Kościoła 5055,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!