Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Za odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Modlitwa Pańska, Wierzę…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, Komunia św.).

O godz. 16.00 będzie kolejne spotkanie dla dzieci klas 3-tych, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich Rodziców.

W tym tygodniu w sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy o solenizantach także w naszych modlitwach.

Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny I Niedzielą Adwentu. Adwent – to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa.

Dziś i za tydzień członkowie Akcji Katolickiej będę kwestować na zakup produktów spożywczych do paczek dla osób starszych i ubogich.

Gościmy Różę Modlitewną im. bł. Karoliny Kózkówny z Gąbina, która chce pomóc s. Michaeli Rak w budowie pierwszego na Litwie hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci. W tym celu zbierają dobrowolne datki do puszek, w zamian wręczając darczyńcom własnoręcznie wykonane różańce, koronki czy obrazki…

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. Jak w roku ubiegłym 1 i 8 grudnia harcerki i harcerze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem ważności, które później w formie paczki świątecznej dostarcza osobiście do naszych rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie.

Fundacja „Cokolwiek Uczyniliście” zachęca do włączenia się w akcję „Świąteczna Paczka Rodakom na Wileńszczyźnie”. Zbierają żywność długoterminową oraz środki czystości do 12 grudnia. Są 2 punkty zbiórki podane na plakacie i ulotkach.

Za tydzień odwiedzi nas zespół z Ukrainy „Anielskie głosy” i zaśpiewa nam podczas Mszy świętych części stałe i jakąś pieśń a po każdej Mszy św. krótki koncert. Można też będzie nabyć u nich ich płytę oraz biżuterię.

Kogoś z rodziny śp. Jana Józefowicza proszę o kontakt ze mną.