Kochani Bracia i Siostry.

Niech Nowy Rok będzie czasem pokoju, spełnionych nadziei, obfitującym w Boże dary i opiekę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pragniemy serdecznie pozdrowić wszystkie rodziny, szczególnie te, w których są małe dzieci i które spodziewają się ich narodzin. Niech was Pan błogosławi! Szczęść Boże.

W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę oprócz Mszy św. o 20.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczymy nasze domy, aby Bóg nam  błogosławił w kolejnym roku. Taca przeznaczona jest na misje. Pan Andrzej zakrystianin będzie rozprowadzał w tym dniu kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności dla jego posługi w naszej parafii.

Zapraszamy wszystkich do udziału w „Orszaku Trzech Króli” w naszym mieście. Przebrani w stroje królewskie i anielskie wyruszymy o godz. 11.00 sprzed Ratusza w Płocku by w radosnym korowodzie dotrzeć do „Stanisławówki” oddać pokłon Dzieciątku Jezus i uczestniczyć we Mszę św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Biskupa Szymona Stułkowskiego. Organizatorzy Orszaku organizują również loterię z cennymi nagrodami. Szczegóły na ulotce przy wyjściu z kaplicy.

Z racji  urocz. Trzech Króli przypadającej  6 stycznia w pierwszy piątek m-ca, odwiedziny chorych z Komunią św. będą za tydzień w piątek 13 stycznia w pierwszo-piątkowych godzinach.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta i różaniec wynagradzający za bluźnierstwa przeciwko Najświętszej Maryi Pannie o 7.00.

Za tydzień 8 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego i zaczyna się w liturgii „Okres zwykły”, jednak tradycyjnie nadal do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego możemy zachować jeszcze śpiewać kolędy w tym czasie.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego można nadal składać produkty spożywcze o przedłużonym terminie ważności dla potrzebujących dzieci z Ukrainy.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2023 r. o godzinie 10.00. Spotkanie będzie miało charakter egzaminu z pytań w indeksie do numeru 60 włącznie. Na egzamin przynosimy indeks do sprawdzenia oraz opinię katechety za I semestr.

Plan Kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii. Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.30. Spowiedź 15 min. przed Mszą o 7.00 i pól godziny przed 18.00. Nie ma Mszy o 17.00.

Parafianom, u których gościliśmy z wizytą duszpasterską w ostatnim miesiącu roku dziękujemy za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na budowę nowego kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, w kopertach i na konto. Dziękujemy również za cenne uwagi i rozmowy.

Zapraszamy w naszym kościele po Eucharystii do adoracji Pana Jezusa w żłóbku i oddania czci Bogu w maleńkim Dziecięciu.

Dziś za publiczne odśpiewanie hymnuO Stworzycielu, Duchu, przyjdź” o uproszenie Bożego błogosławieństwa na rok 2023 Kościół udziela wiernym odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Módlmy się wspólnie za śp. papieża Benedykta, który wczoraj odszedł do Domu Ojca w niebie. Prośmy o wieczne szczęście w krajnie zbawionych.