Dziś I Niedziela miesiąca, z tej racji po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj także przypada „Święto Dziękczynienia”. Ofiarami składanymi do specjalnych puszek, wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Za tydzień, natomiast, członkowie Akcji Katolickiej będą, po każdej Mszy św., kwestować na rzecz Hospicjum Caritas, w ramach akcji „Pola Nadziei 2019”.

Wczoraj dzieci klas czwartych ze S.P. nr 23 odnowiły przyrzeczenia Chrztu Świętego. W ramach dziękczynienia Panu Bogu za ten i inne sakramenty, zapraszamy te Dzieci na tzw. „Biały Tydzień”, od poniedziałku do środy o godz. 18.00.

W najbliższą sobotę, 8 czerwca na Mszy Świętej o godz. 12.00 podobną Uroczystość Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego będą przeżywać dzieci klas czwartych ze SP. nr 8, SP Cogito oraz z innych szkół.

PRÓBY LITURGICZNE przed tą uroczystością: jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00, a we wtorek i środę o godz. 15.30.

SPOWIEDŹ dla tych Dzieci oraz ich Rodziców w piątek, 7 czerwca, od godz. 16.30 do 18.00. KANCELARIA w najbliższy piątek będzie nieczynna.

Bardzo dziękuję ks. Stanisławowi, s. Ewie oraz paniom katechetkom: pani Bernadetcie i pani Katarzynie za przygotowanie dzieci do tej uroczystości oraz Rodzicom dzieci za dar ołtarza w postaci tzw. akolitek, czyli świeczników procesyjnych. Bóg zapłać!

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na godz. 17.30 wraz z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W piątek nasz zespół młodzieżowy Solo Dios Basta zajął I miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Sakralnej w Grójcu w kategorii zespoły starsze. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju oraz sukcesów.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy a w środę św. Bonifacego.

W środę 5.czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie spotkanie AK. Serdecznie Zapraszam.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i 1. piątek miesiąca. W czwartek zapraszam na godzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 23.00 a w piątek do południa wyjazd do chorych a po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa.

Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej Płockiej zaprasza do katedry płockiej na czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 8 czerwca. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o 19.30 adoracją Najświętszego Sakramentu. W programie także konferencja, modlitwa uwielbienia Boga z odnowieniem przyrzeczeń sakramentu chrztu świętego. Czuwanie zakończy Eucharystia o 21.00, której będzie przewodniczył ks. Marek Jarosz, rektor WSD w Płocku.

Z okazji 28 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Płocka, w przyszłą niedzielę, 9 czerwca, w Płockiej Farze, o godz. 18.00 odbędzie się koncert poetycko-refleksyjny pt.: „Ucisz serce”.

W maju 41 rodzin ofiarowało na budowę naszego kościoła 4 240 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.