Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o 12.30 adoracja NW

Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. W czerwcu ubiegłego roku papież Franciszek dodał do Litanii Loretańskiej trzy nowe wezwania: Matko Miłosierdzia, które już było w Polsce, Matko nadziei i Matko migrantów. Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP zatwierdziła nową wersję litanii, którą już śpiewamy podczas nabożeństw Majowych.

Zachęcamy by składać wypisane na karteczce intencje przy ołtarzy Matki Bożej do „Szkatuły Intencji Św. Józefa”. Będą one w każdą niedzielę powierzone Panu Bogu we Mszy św. o godzinie 12.30.

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych na balkonach, domach, miejscach pamięci.

Koronka do Bożego Miłosierdzia każdego dnia oprócz niedzieli.

W poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 w intencji Ojczyzny, 16.00 i 18.00. To również 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano o 7.00 i od 16.00. Odwiedziny u chorych zgodnie z ustalonym przez księży porządkiem.

W sobotę uroczystość św. Stanisław, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Papież Franciszek zadecydował, iż beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie o godzinie 12.00. Mam nadzieję, że zorganizujemy parafialną pielgrzymkę na tę doniosłą dla naszego Kościoła i Ojczyzny uroczystość.

Za tydzień podczas Mszy św. w niedzielę będziemy gościć siostrę Anetę i Dominikę ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek w Płocku. Siostry opowiedzą o powołaniu zakonnym i podzielą się swoim świadectwem wiary.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego”.

Życzę dobrego tygodnia. Niech Matka Najświętsza prowadzi Was prostą droga do Jezusa.