Dziś V Niedziela Wielkiego Postu, dawniej zwana Pasyjną. Stąd pozostał zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów aż do Wielkiego Piątku. To także 1. Niedziela miesiąca, a zatem po sumie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 16.00, wyjątkowo w salce, będzie spotkanie dla Rodziców oraz dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie też koncert chóru VOX SINGERS pt: Na polską nutę. Koncert pieśni wielkopostnych, pasyjnych i wielkanocnych. Wykonawcy: Vox Singers – chór POKiS, Vox Maiorum – chór SUTW, z gościnnym udziałem Złotej Jesieni – chóru CEKiS w Radzanowie, pod dyrekcją Roberta Majewskiego.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 – tym razem ulicami osiedla! Grupy Parafialne prosimy o przygotowanie rozważań.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

Z tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami na Sumie. Dzieci zapraszamy na plac przed Szkołą Podstawową Nr 23 na 10.30, skąd wyruszy procesja do kaplicy. Zachęcamy, by dzieci same wykonały swoje palmy i wzięły udział z nimi w tej procesji.

W marcu 44 rodziny ofiarowały na budowę kościoła 5.980,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Są do nabycia baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł /w ten sposób wspieramy Wielkanocne Dzieło Caritas/ oraz książki: „Wszystko o spowiedzi”.