Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Dziś V Niedziela WP, dawniej zwana Pasyjną. Stąd pozostał zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów aż do Wielkiego Piątku. To także I niedziela miesiąca, zatem po sumie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu „W Drodze do Fatimy”.

Gościmy s. Szymonę ze zgromadzenia Sióstr Niepokalanek, która pracuje w Jazłowcu na Ukrainie. Opowie nam dziś o swojej pracy a my wesprzyjmy Siostrę ofiarami przy wyjściu z kościoła oraz modlitwą.

Zapraszamy na „Wielkopostną 20-tkę” z kazaniem tematycznym.

Z tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami na Sumie. Dzieci zapraszamy na plac przed Szkołą Podstawową Nr 23 na 10.30, skąd wyruszy procesja do kaplicy. Zachęcamy, by dzieci same wykonały swoje palmy i z nimi wzięły udział w tej procesji.

Harcerki naszej parafii zapraszają wszystkie dzieci na wspólne robienie palm. Akcja będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, 8 kwietnia o godz. 12.30 w salce parafialnej.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00 ulicami osiedla. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W kwietniu będziemy używać 3. Aklamacji po Przeistoczeniu. Na słowa księdza „Uwielbiajmy tajemnicę wiary” odpowiadamy: „Panie, Ty nas wybawiłeś przez krzyż i zmartwychwstanie swoje, Ty jesteś Zbawicielem świata”.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek do południa wyjazd do chorych i spowiedź od godz. 16.00.

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet k Łukasz Zdunkiewicz zaprasza na I wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej pod hasłem: „Maryja – Matka Jezusa i wzór kobiecości”. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku na Podolszycach Południowych. Rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy około godz. 14.30. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Wiesława Szlachetki, biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej, delegata KEP ds. duszpasterstwa kobiet, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja.

Mamy do nabycia baranki wielkanocne – po 5 zł.