Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Poprowadzi je ks. Grzegorz.

W najbliższy czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to parafialny Dzień Chorych. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się za chorych na Mszy św. o godzinie 17.00, a potem na różańcu świętym. Postarajmy się włączyć osoby chore w tę modlitwę poprzez transmisję internetową na naszej parafialnej stronie. Proszę zadbać, aby nasi bliscy mogli uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie.

Za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie św. Walentego orędownika podczas ciężkich chorób (szczególnie psychicznych i epilepsji) oraz patron zakochanych. Zapraszamy więc serdecznie na Mszę św. o godzinie 18.00 w której będziemy się modlić w intencji osób zakochanych, będących w narzeczeństwie, przygotowujących się do małżeństwa oraz wszystkich pragnących znaleźć swoją „drugą połowę”.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej rozpoczynamy spotkania kolędowe w kościele dla tych parafian, którzy pragną błogosławieństwa dla swojej rodziny w nowym roku, ale z przyczyn epidemicznych nie możemy się spotkać tak jak zawsze. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii na kolędowe Msze św. o godz. 18:00 od 15 lutego do 20 lutego br. Rozpoczynamy od ulic:

  1. 15 lutego (poniedziałek) ul. Wyszogrodzka 161 i ul. Sikorskiego
  2. 16 lutego (wtorek) ul. Kutrzeby i ul. Batalionu „Zośka”
  3. 18 lutego (czwartek) ul. Bytnara i ul. Wańkowicza
  4. 19 lutego (piątek) ul. Dywizjonu „303”, ul. Andersa domki i ul. Chruściela
  5. 20 lutego (w sobota) ul. Andersa i ul. Monte Cassino
  6. 22 lutego (poniedziałek) ul. Batalionu „Parasol”

Po Mszy kolędowej zachęcamy do zabrania z ołtarza Matki Bożej Informatora Parafialnego i schematu spotkania kolędowego w rodzinie w domu. Dziękujemy za składane ofiary podczas naszych kolędowych spotkań. Bóg zapłać.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
„Od ponad pół wieku, począwszy od pamiętnego 2 listopada 1946 roku, gdy sprawowałem moją pierwszą Mszę św. w krypcie św. Leonarda w krakowskiej katedrze na Wawelu, mój wzrok spoczywa każdego dnia na białej hostii i kielichu, w których czas i przestrzeń jakby «skupiają się», a dramat Golgoty powtarza się na żywo, ujawniając swoją tajemniczą «teraźniejszość». Każdego dnia dane mi było z wiarą rozpoznawać w konsekrowanym chlebie i winie Boskiego Wędrowca, który kiedyś stanął obok dwóch uczniów z Emaus, ażeby otworzyć im oczy na światło, a serce na nadzieję (por. Łk 24, 13-35)