Dziś VI niedziela zwykła i Światowy Dzień Chorego /wspomnienie MB z Lourdes/ – z tej racji serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 z indywidualnym błogosławieństwem wszystkich obecnych. Rozpoczyna się także 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy Pana Boga o trzeźwość w naszych rodzinach ale i wynagradzamy Panu Bogu za grzechy pijaństwa. Każdy z nas powinien wnieść osobisty wkład poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowym darem jest dar abstynencji. Niech nasza postawa i zaangażowanie przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i Ojczyzny. Zachęcamy do wpisania się do Księgi Trzeźwości wyłożonej na ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. To czas pokuty, umartwienia, czyli rezygnacji z przyjemności oraz nawracania się ku Bogu. Symbolem tego jest posypanie głów popiołem w Środę Popielcową. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły /jakościowy i ilościowy/, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków do 3: dwóch skromnych i jeden do syta. Post jakościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia /do śmierci/ a post ilościowy obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 i nie rozpoczęli 60 roku życia.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę, 18 lutego o godz. 16.00 Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Za tydzień na sumie będziemy się modlić w intencji małżonków, którzy w lutym będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 swoje spotkanie będzie mieć Akcja Katolicka.

Za tydzień będzie 3. Niedziela miesiąca a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

Dnia 13 lutego br. (wtorek) Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej zaprasza na 2. Płockie Walentynki modlitewne. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 w płockiej farze. W gablocie parafialnej znajduje się plakat informacyjny.

16 lutego 2018 roku (tradycyjnie w pierwszy piątek Wielkiego Postu) p. Leszek Brzeski serdecznie zaprasza na IV spotkanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu k. Kutna. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

18 lutego przyjedzie do Płocka Mieczysław Guzewicz, m.in. konsultant Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Małżonkowie zaproszeni są na modlitwę i konferencję do Domu Rekolekcyjnego „Studnia” na godz. 16.15. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na 2. Wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej pod hasłem: „Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza kobiecie człowieka”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego /sobota/ w parafii św. Wojciecha w Płocku. Rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy ok. godz. 14.30. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Wiesława Śmigła, biskupa diecezji toruńskiej; adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja. Prosimy o zorganizowanie posiłku we własnym zakresie.

W dniach od 27 września do 8 października 2018 r. organizowana jest lotniczo-autokarowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii, której trasa będzie wiodła m.in. przez Tbilisi, Ananuri, Gadauri, Kachetię, Wardzi, Kutaisi, Kobuleti, Batumi, Gori i Mccheta w Gruzji oraz Nori, Noratuz, Geghard, Mitrę, Erywań i Eczmiadzyn w Armenii. Koszt pielgrzymki – 2.000,00 PLN i 650 €. Dokładne informacje na temat pielgrzymki są umieszczone w gablocie parafialnej lub dostępne w kancelarii lub zakrystii.

Przypominamy, że w poniedziałek i wtorek kancelaria będzie czynna od godz. 14.00 do 15.00; w środę – ze względu na Popielec – będzie nieczynna, a od czwartku już normalnie od 16.00 do 17,30. Powracamy już do normalnego porządku Mszy św. czyli powraca Msza św. o godz. 17.00.

  1. We wtorek 13 lutego będziemy kończyć wizytę duszpasterską. Jeżeli kogoś nie było w wyznaczonym czasie a chciałby, aby ksiądz przyszedł pomodlić się i poświęcić mieszkanie, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii.