Już za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post, czas przygotowania do Paschy. W Środę Popielcową Msze święte sprawować będziemy o: 7:00, 9:00, 16:00 i 18.00. Środa to dzień pokutny i Kościół wzywa nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ilościowego, trzy posiłki w tym tylko jeden do syta. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od 16 do 19 marca. Poprowadzi je ks. Łukasz Mastalerz salezjanin, proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą. Program rekolekcji umieszczony będzie w gablotach parafialnych.

Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 17.30
– dla dzieci o 16:15
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:30.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Po Mszach św. można otrzymać w zakrystii małe modlitewniki po 4 zł i książki do rekolekcji „Zawierzenie pod płaszczem Maryi” w cenie 40 zł wraz z dziennikiem duchowym. Na ich podstawie będziemy przez 46 dni przygotowywać się do oddania się Maryi na zawsze. Nasze rekolekcje rozpoczniemy 22 lutego w środę popielcową a zakończymy w sobotę 8 kwietnia. Pierwsze spotkanie informacyjne przed rekolekcjami w salce parafialnej dziś o godz. 10.30.

Przypominamy, że kancelaria parafialna będzie czynna w terminach sprzed kolędy czyli od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30, a w sobotę od 9.00 do 10.00. W tym tygodniu wraca Msza św. o godzinie 17.00.

We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o godzinie 18:00.

Mierzenie alb dla dzieci odbędzie się 11 marca (sobota) od godziny 10.00 w salce parafialnej. Od 10:00 zapraszamy dzieci z klas trzecich z SP nr. 8 oraz dzieci z innych szkół. Natomiast na 12:30 trzecie klasy z SP nr. 23 oraz Cogito.

W środę przypada 92. rocznica objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie.

Kandydaci do bierzmowania, którzy nie przystąpili do egzaminu, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii w celu wyjaśnienia swej nieobecności. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 5 marca o godz. 16.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość. Są także kalendarze parafialne.