Dziś o godz. 11.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, a o godzinie 20.00 zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży.

Serdecznie zapraszam w najbliższy czwartek na godzinę 19.00 wszystkich, którzy adorowali Najświętszy Sakrament zapisując się na konkretne godziny oraz wszystkich tych, którzy nawet okazyjnie lub w innych godzinach adorowali Pana Jezusa.

W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

Zachęcam i zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Każdy z nas ma swoją modlitwę wynagrodzenia i przebłagania. Każdy z nas potrzebuję cichej adoracji i rozmowy z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy są przeznaczone na budowę nowej świątyni.

Lato na dobre. Wraz z nim na ulicach naszych miast plażowa moda. Niestety wdziera się ona również w kościelne mury. Bardzo proszę, by na wizytę w świątyni przywdziać strój „godny”, a nie „swobodny”. Do świątyni przychodzimy na spotkanie z Bogiem we wspólnocie braci i sióstr. Szczególnie rażą w tym miejscu i okolicznościach: odsłonięte ramiona, plecy, widoczna bielizna, zbyt głęboko wycięty dekolt, mini spódniczki i sukienki, ubrania opinające ciało lub prześwitujące czy krótkie spodnie, szorty, a w wypadku mężczyzn także plażowe klapki na nogach.

Wizyta w kościele to wizyta w budynku, którego gospodarzem jest Bóg. Obecność na Mszy św. to obecność na uroczystym spotkaniu z Bogiem. Powinniśmy zatem ubrać się na to spotkanie przynajmniej tak jak na audiencję u papieża, a ujmując ten problem w świeckiej perspektywie, jak na spotkanie u premiera czy prezydenta jakiegoś kraju.

Warto również wspomnieć o wyłączeniu telefonu komórkowego i wyrzuceniu gumy do żucia przed wejściem do świątyni. Jest rzeczą oczywistą, że nie rozmawiamy w kościele i w trakcie nabożeństwa nie idziemy np. po gazetę lub „Wiadomości Parafialne” lub nie bierzemy ich w trakcie przyjmowania komunii. Choć na Eucharystię przychodzimy wyłącznie dla Pana Boga i dla siebie, to wszyscy na siebie wpływamy, oddziałujemy, jesteśmy razem w na prawdę intymnych okolicznościach – jest to nasze wspólnotowe kontaktowanie się z Bogiem. Dlatego musimy szczególnie troszczyć się o to, by ten czas i przestrzeń były wolne od tego, co je może zakłócić lub znieważyć. Warto moi drodzy pielęgnować delikatność, skromność, estetykę stroju i jego odświętność.

Prosimy także rodziców małych dzieci z których obecności bardzo się cieszymy, aby nie przekraczały granicy prezbiterium i nie wchodziły pod ołtarz. Prosimy rodziców o czuwanie w tej kwestii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.