W najbliższy wtorek 13 dzień miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przygotowanie intencji modlitewnych i składanie ich do koszyczka znajdującego się na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Początek nabożeństwa o godz. 20.00.

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 6.30 w sobotę, 17 lipca. Wszystkich serdecznie zapraszamy na modlitwę w intencji naszej parafii oraz budowy kościoła parafialnego.

Możemy zapisywać się jeszcze na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce oraz do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie i Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pielgrzymka planowana jest na 7 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr.: 661-074-130 (pani Bożena).

Zbliża się termin 40 Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna pielgrzymka, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie miała formę „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała, pod kierunkiem swojego księdza przewodnika, inna grupa. Grupa biało-czerwona, w której mogą pielgrzymować osoby z naszej parafii, pojawi się na szlaku pielgrzymki 7 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania do Matki Bożej. Więcej informacji w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej.

W sierpniu (23-26 sierpnia) planujemy zorganizować 4-dniową pielgrzymkę w Bieszczady. W planie m. in.: sanktuaria w Dębowcu, Strachocinie, Kalwarii Pacławskiej, Zabawie, zwiedzanie Komańczy, Łańcuta, Sanoku. Szczegółowe informacje w kancelarii i na stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy ks. Kamilowi, misjonarzowi z Jamajki za dzisiejszą obecność w naszej wspólnocie, wygłoszone słowo i świadectwo pracy misyjnej. Życzymy Księdzu dobrego odpoczynku w ojczyźnie, miłych spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. A po powrocie na Jamajkę sił i wytrwałości w posłudze misyjnej, otwartości na natchnienia Ducha Świętego w posłudze głoszenia Ewangelii na krańcach świata. Pamiętajmy o ks. Kamilu w naszych modlitwach. Możemy również wspomóc jego posługę składając swoją ofiarę do puszki. Bóg zapłać.