Dziś czytamy apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji.

Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Księga Abstynencji i zachęcamy do wpisywania podjętych zobowiązań, zgodnie z zaleceniami podanymi w dzisiejszym Liście.

We wtorek 1. sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

W tym tygodniu przypadają: 1. czwartek, 1. piątek, 1. sobota i 1. niedziela miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 17.30 a po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa; w sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.

W pierwszy czwartek zapraszam również na godz. 23.00 na czuwanie z Jezusem w Ogrójcu.

We wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego a w sobotę św. Jana Marii Vianneya.

Trwają zapisy na pieszą bądź duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Po kartę uczestnictwa, bądź Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego, można się zgłosić do zakrystii.

2 sierpnia /czwartek/ po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30, U KRZYŻA będzie spotkanie przed pielgrzymką dla grupy bialo-czerwonej. Oddawanie bagażu – jak co roku – 5 sierpnia, od godz. 17.00 przy płockiej farze.

W piątek 3 sierpnia od godz. 9.30 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, na  pl. Dąbrowskiego 2 będzie spotkanie w ramach akcji  „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” dla płockich pieszych i rowerzystów 60+ z policjantami, ekspertami ruchu drogowego i dietetykami. Zachęcamy do przyjazdu rowerem. Każdy z Seniorów będzie mógł bezpłatnie dokonać przeglądu swojego roweru oraz doposażyć go w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Przypominamy o pielgrzymce do Grecji śladami św. Pawła organizowanej przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia oraz o XV Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę organizowanej przez Parafialno Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria”. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie.