W ostatnią niedzielę na budowę kościoła uzbieraliśmy 5040 zł  Bardzo dziękuję za wszelkie materialne i duchowe wsparcie.

Dziś po zakończonych Mszach św. zostaną pobłogosławione kierowcy i pojazdy.

W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Policji. Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy dbają o nasze bezpieczeństwo na ulicach, drogach w dzień i w nocy.

W najbliższy wtorek o 18.45 serdecznie zapraszam na spotkanie wszystkich wyjeżdzających na pielgrzymkę do Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Zostaną podane wszystkie ważne informacje dotyczące wyjazdu 7 sierpnia o godzinie 4.45 sprzed naszej kaplicy.

Zbliża się termin 40 Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę. Więcej informacji dla pielgrzymów w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej.

W sierpniu (23-26 sierpnia) planujemy zorganizować 4-dniową pielgrzymkę w Bieszczady. W planie m. in.: sanktuaria w Dębowcu, Strachocinie, Kalwarii Pacławskiej, Zabawie, zwiedzanie Komańczy, Łańcuta, Sanoku. Szczegółowe informacje w kancelarii i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii po Mszach św.

Za tydzień w niedzielę przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to narodowy Dzień Pamięci. Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

O ile pod względem militarnym powstanie zakończyło się klęską, o tyle pod względem politycznym miało znaczenie ogromne. Rozpoczynając je, Polacy zademonstrowali dążenie do odzyskania i utrzymania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie wolności i suwerenności naszej Ojczyzny.

Również za tydzień w niedzielę dzień modlitw za spowiedników i teologów moralistów

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń.