Tradycyjnie od 6 do 10 września 2023 roku odbędzie się 172. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Zapisy na pielgrzymkę autokarową i pieszą przy parafii św. Bartłomieja w Płocku (Fara).

W dniu 1-szym września, w piątek będziemy modlili się o uchronienie Polski i Europy od wojny i o pokój na Ukrainie. Pamiętać także będziemy o poległych w obronie Ojczyzny podczas kampanii wrześniowej i o wszystkich broniących Ojczyzny w tamtych czasach i obecnie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o 7.00 i od 17.00. Odwiedziny u chorych w umówionych godzinach.

Od najbliższego piątku powraca w dni powszednie Msza św. o godz. 17.00 a w niedziele msza św. o godz. 16.00.

Jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

Kancelaria parafialna od 1 września będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30 a w sobotę od 9.00 do 10.00.

Msza św. z poświęceniem tornistrów na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci 10 września o godzinie 11.00 a dla młodzieży o godzinie 20.00. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 8 września od 17.00 do 19.00.

W niedzielę, 3 września po Mszy św. o 12.30 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdzających na pielgrzymkę do Wilna. Prosimy o obecność.

Przygotowując się do parafialnego odpustu zapraszamy na adorację 24 godzinną w intencji małżeństw i rodzin, za dzieci i młodzieży, seniorów i chorych, o nowe i święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym, a także o świętość i prawość życia kapłanów i biskupów. Będziemy prosić także za budowę nowej świątyni która będzie wotum wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

Dzień eucharystyczny z adoracją nocną rozpocznie się 14 września czyli w dzień naszego opustu Podwyższenia Krzyża Świętego o godzinie 7.00 a zakończy Eucharystią 15 września o 7.00. W zakrystii można zapisywać się na adorację nocną z 14 na 15 września. Program szczegółowy zostanie przedstawiony za tydzień. O godz. 18.00 Msza św. odpustowa z homilią Ks. Radosława Zawadzkiego dyrektora „Caritas” Diecezji Płockiej. Bardzo prosimy o obecność asysty procesyjnej i dziewczynek sypiących kwiatkami.

W dniu 7 września orgaznizowana jest z naszej parafii rowerowa pielgrzymka do Skępego. Wyjeżdżamy o godz. 10.00 sprzed naszego kościoła. O godz. 17.00 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej w Borku, a następnie o 18.00 w Nieszporach ku czci Matki Bożej. Powrót autokarem do Płocka. Rowery zostaną dowiezione do naszego kościoła. Proszę Zabrać ze sobą prowiant. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 11 września po Mszy o 16.00.

Dobiega końca kadencja Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, która przypadła w trudnym czasie pandemii i zmiany proboszczów. Zapraszam więc wszystkich członków rady na Mszę św. 8 września o godz. 18.00