Dziś pierwsza Niedziela września. Z tej racji po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Czytamy dzisiaj także List Pasterski z okazji VIII tygodnia Wychowania, który się rozpocznie w przyszłą niedzielę.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego a w sobotę święto Narodzenia NMP.

W tym tygodniu przypada także 1. czwartek i 1. piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w intencji powołań; w piątek przed południem odwiedzimy chorych, od godz. 16.00 będzie spowiedź pierwszopiątkowa i jednocześnie na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego a po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. W czwartek zapraszam również na godz. 23.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę, 15 września, odbędzie się 36 Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży z Przasnysza do sanktuarium św. St. Kostki w Rostkowie. Trasa tej pielgrzymki wynosi ok. 4,5 km. Chcemy zorganizować wyjazd na tę pielgrzymkę. Do udziału zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale w Roku św. Stanisława także dorosłych. Oprócz udziału w pielgrzymce nawiedzimy kościół Ojców Pasjonistów, ufundowany przez Pawła Kostkę, z kaplicą cudownego obrazu M. B. Przasnyskiej, a następnie przasnyską farę – miejsce Chrztu św. St. Kostki, gdzie są także pochowani jego rodzice i rodzeństwo. Z tego też kościoła wyruszy pielgrzymka do Rostkowa. Zapraszamy. Wyjazd z Płocka o 7.45, powrót ok. 17.00 Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

Po wakacjach wracamy do spotkań parafialnych grup muzycznych:
– schola – dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w soboty o godz. 11.00;
– zespół – dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów w soboty o godz. 9.00;
– chor – dla dorosłych w czwartki o 19.00.

Chętnych z predyspozycjami muzycznymi zachęcamy do dołączenia do wyżej wymienionych grup. Więcej informacji u Pana organisty.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej zaprasza na uroczystości odpustowe, które będą w dniach 7-8 września. Uroczystej sumie odpustowej 8 września o godz. 11.30 przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp. Andrzej Suski. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.

6 września wyruszy na pątniczy szlak 167. (387) Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego, po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.30 w Płockiej Farze przez Księdza Biskupa Piotra Liberę, Biskupa Płockiego. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

W sierpniu 49 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 6295,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Mamy też kilka egzemplarzy książek ze znanej już serii „Wszystko o…” – tym razem o Janie Pawle II. Od narodzin po kanonizację. Cena – 5 zł.