Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy przybory szkolne Pierwszoklasistom.

Druhny z 7 Płockiej Drużyny Harcerek „Wijos” zapraszają dziewczynki w wieku 10 – 15 lat na zbiórkę, która odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17.00 przy naszym Kościele. Natomiast dziś od godz. 9.30 do 17.00 druhny zapraszają do namiotu przy wyjściu z kościoła. Będzie tam można poczuć obozowy klimat, spróbować swoich sił w wiązaniu węzłów oraz w strzelaniu z łuku.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej oraz Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o zapisywanie na karteczkach intencji na wspólną modlitwę różańcową i wrzucenie ich do białej szkatułki na bocznym ołtarzu Matki Bożej.

W piątek 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, przypada nasz Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. prał. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski. Jest to także dzień postu i pokuty za „cierpienie wielu nieletnich z powodu wykorzystywania seksualnego, władzy i sumienia” przez osoby duchowne i świeckie. Po Mszy św., zgodnie z wolą Ojca Świętego, będziemy modlić się w tej intencji oraz za tych, którzy porzucili stan kapłański lub zakonny.

Za tydzień, z racji 3 Niedzieli miesiąca, na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy we wrześniu zawierali sakrament małżeństwa a ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, BiDK a w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.

Wczoraj odbyło się spotkanie katechetów, na którym m.in. ustaliliśmy terminy uroczystości komunijnych. I Komunia św. będzie 19 maja o godz. 10.30 – klasy III A, B i z „Cogito” a o 12.30 – klasy III C, D i dzieci z innych szkół. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego będzie: 1 czerwca o godz. 10.00 – klasy IV B, C, D, E i F z SP 23; o godz. 12.00 – klasy IV A, G, S i R z SP 23 oraz 8 czerwca o godz. 12.00 – klasa IV A SP 8, dzieci z „Cogito” oraz z innych szkół. Spotkania przygotowujące do uroczystości komunijnych będą odbywały się w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00:
– dla dzieci I-komunijnych i ich Rodziców 14 X, 11 XI, 9 XII, 24 II, 24 III i 28 IV;
– dla dzieci klas IV i ich Rodziców w każdą 3 niedzielę miesiąca począwszy od października.

W sobotę, 15 września, odbędzie się 36 Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży z Przasnysza do sanktuarium św. St. Kostki w Rostkowie. Wyjazd z Płocka o 7.45.

Po wakacjach wracamy do spotkań parafialnych grup muzycznych:
– schola – dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w soboty o godz. 11.00;
– zespół – dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów w soboty o godz. 9.00;
– chór – dla dorosłych w czwartki o 19.00.

Chętnych z predyspozycjami muzycznymi zachęcamy do dołączenia do wyżej wymienionych grup. Więcej informacji u Pana organisty.

W dniu 16. 09. od godziny 13.00, na placu zabaw przy Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani (ul. Armii Krajowej) odbędzie się piknik rodzinny. W programie będą konkursy oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Mamy też kilka egzemplarzy książek ze znanej już serii „Wszystko o…” – tym razem o Janie Pawle II. Od narodzin po kanonizację. Cena – 5 zł