Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Będzie on trwał do najbliższej soboty.

O godz. 10.00, w dniu dzisiejszym w Markowej, zostanie wyniesiona do godności błogosławionych rodzina Ulmów. Dziękujemy Panu Bogu za dar ich życia i świętości.

We wtorek dzień Matki Bożej z Guadalupe. Msza św. o 18.00 z kazaniem tematycznym i modlitwą za wstawiennictwem Matki Bożej.

W środę po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca.

W środę różaniec i procesja fatimska z Figurą Matki Bożej o godz. 20.30. Proszę do koszyczka przy Matce Bożej Fatimskiej składać intencje modlitwy. Na procesję przynosimy świece z okapnikiem.

W najbliższy czwartek będziemy przeżywać odpust parafialny i dzień eucharystyczny z adoracją nocną rozpocznie. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nie czynna. W zakrystii można zapisywać się na adorację nocną z 14 na 15 września. Mszę św. odpustową  14 wrześnie o 18.00  odprawi i homilię wygłosi Ks. Radosław Zawadzki dyrektora „Caritas” Diecezji Płockiej. Program szczegółowy jest przedstawiony w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo proszę o adorację w godzinach wieczornych następujące grupy parafialne:

19.30 Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez młodzież „Laboratorium wiary”

20.30 Ruchu Rodzin Nazaretańskich

21.30 Adoracja Odnowy w Duchu Świętym

22.30 Adoracja Kół Różańcowych

23.30 Adoracja Legionu Maryi

00.30 adoracja indywidualna na zapisy w zakrystii (Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu)

Bardzo prosimy o obecność asysty procesyjnej i dziewczynek sypiących kwiatkami.

Spotkania wspólnot młodzieżowych „Laboratorium wiary” i „Wojska Gedeona” w piątek o godz. 19.00 w salkach. Ministranci mają swoją zbiórkę w sobotę o 10.00. Zapraszamy serdecznie nowe osoby.

Za tydzień III niedziela m-ca, taca przeznaczona jest na budowę kościoła.

Zapraszamy o 18.45 na spotkanie w poniedziałek Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Bardzo dziękujemy ks. Łukaszowi za organizacje i poprowadzenie pielgrzymki rowerowej do Sanktuarium MB w Skępem. W pielgrzymce uczestniczyło 22 osoby. Ufamy, że w następnym roku będzie kontynuowana ta dobra inicjatywa.

16 września w sobotę Pielgrzymka młodzieży do Rostkowa. Szczegóły i  zapisy u ks. Tomasza.

17 września w niedzielę o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się od Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych.

Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę  1 października na g. 16:00. Dzieci ze szkół podstawowych nr 8 i 23 formularze zgłoszeniowe otrzymają od katechetów, dzieci z innych szkół prosimy o odbiór kart w zakrystii. Prosimy także by dzieci odbierały karteczki udziału w niedzielnej Mszy św.

Bardzo dziękujemy Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej z p. Prezesem Lechem Chodkowskim oraz p. Grażynie Koprowskiej właścicielce Firmy ZUR Podole wraz z Paniami i Panami, którzy w tym tygodniu przed naszym odpustem uporządkowali teren przy kościele i kaplicy. Dziękujemy.