Jutro zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie wspólnoty wzrostu wiary dla małżeństw i osób indywidualnych Ruch Rodzin Nazaretańskich w plebanii o godzinie 18.45.

W najbliższy wtorek o 20.30 zapraszamy na różaniec i procesję fatimską. Prosimy o zabranie świec z okapnikiem.

Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, biskup płocki od lutego bieżącego roku wprowadził w diecezji adorację 24 godzinną w każdej parafii aby wsłuchać się w głos Pana, który został z nami pod postacią chleba. Intencje modlitewne to przede wszystkim “modlitwa za małżeństwa i rodziny, za dzieci i młodzież, za seniorów i chorych, o nowe i święte powołania do służby Bożej w diecezji, zakonach i na misjach, a także o świętość i prawość życia kapłanów i biskupów, aby we wszystkich odnawiało się życie moralne i religijne diecezji. W adoracji chodzi o cichą modlitwę przed Panem, która jest przede wszystkim słuchaniem Bożego głosu.

Zapraszamy ministrantów na zbiórkę, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 września o godz. 10.00 na plebanii. Zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do tej grupy parafialnej. Na zbiórkę zabieramy latarki. Prosimy rodziców o zachęcanie synów do służby przy ołtarzu.

Zapraszamy osoby z pierwszej klasy szkoły średniej, które chcą przystąpić w przyszłym roku do sakramentu bierzmowania na pierwsze spotkanie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 25 września 2022 o godz. 16.00.

Zachęcamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się 22 października 2022. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł od osoby. Zapisy i szczegółowy program u ks. Łukasza.

Zapraszamy młodzież do dwóch wspólnot na spotkania „Laboratorium wiary” i „Wojska Gedeona”, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 na plebanii.

Zachęcamy rodziny z dziećmi do udziału w „Quizie rodzinnym” dotyczącym wiedzy o św. c Stanisławie Kostce. Quiz odbędzie się 18 września 2022 po Mszy świętej o godz. 11.00. Przewidziane są drobne nagrody. Do quizu przygotowujemy się na podstawie materiałów które będą zamieszczone w najbliższym czasie na parafialnym facebooku i stronie internetowej.

Rozpoczynamy w naszej przyjmowanie zgłoszeń do uroczystości I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dzieci klas III i IV pochodzące z naszej parafii, które uczą się w Szkole Podstawowej nr 8 i 23 otrzymują formularze od katechetów, natomiast dzieci uczęszczające do szkół poza parafią zgłoszenia odbierają i zwracają w zakrystii i kancelarii. Prosimy o załatwienie tych formalności do końca września.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 9 października o godzinie 16:00. Serdecznie zaprasza ksiądz Tomasz.

W dniach 26 lipca – 6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie odbędą się 38. Światowe Dni Młodzieży. Będzie to niezwykłe święto młodego Kościoła, czas na doświadczenie obecności Jezusa Chrystusa w życiu młodego człowieka, a także piękne spotkanie młodych z całego świata z papieżem Franciszkiem.

W naszej parafii tworzymy grupę młodych ludzi w wieku 16-35 lat, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu. Chętnych do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii, żeby poznać więcej szczegółów. Drodzy parafianie chciałbym wrócić do praktyki roznoszenia opłatków w blokach i domach prywatnych przez zaufanych parafian. Bardzo proszę aby do końca września zgłosiły się osoby chętne do takiej formy posługi na rzecz naszej wspólnoty i zapisały się u księdza proboszcza.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.