Dziś liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Za tydzień będzie loteria misyjna i Pani katechetka – p. Katarzyna, prosi o przynoszenie fantów na tę loterię, na różaniec albo do szkoły.

Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 i ogólny codziennie o 17.30.

We wtorek Ks. Krzysztof zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w naszej kaplicy w każdy wtorek do 21 listopada o godz. 19.00.

W tym tygodniu w sobotę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Harcerki zapraszają wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6 – 10 lat na zbiórki 7 Płockiej Gromady Zuchenek, które odbywają się w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast starsze dziewczynki zapraszamy do drużyny harcerek. Zbiórki odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00. Wszystkie spotkania odbywają się w salkach parafialnych. Więcej informacji w gablocie.

Jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę śladami Jezusa Chrystusa do Ziemi Świętej w ferie zimowe 20 – 27 stycznia.  W programie pielgrzymki: Betlejem, Ain Karem, Jerozolima, Galilea i wiele interesujących miejsc. Koszt pielgrzymki to 990 dolarów. Na polską walutę to około 3560 zł. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

Od 2012 roku Polpharma SA realizuje program edukacji i profilaktyki zdrowotnej „Strefa na Zdrowie”. Celem „Strefy na Zdrowie” jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom szczególnie zagrożonym chorobami kardiologicznymi i okulistycznymi. Rodzaj przeprowadzanych badań: Kardiologia: poziom glukozy, poziom cholesterolu, ciśnienie, EKG, konsultacja lekarska. Powyższy zestaw badań pozwala na rzetelną diagnostykę w kierunku różnych chorób układu krążenia. Okulistyka: badanie przesiewowe w kierunku jaskry. W naszej Parafii te badania są przeprowadzane dziś miedzy godz. 8.00 a 18.00 (z przerwą na obiad: 13.00 – 14.00) w namiocie za kaplicą.

4 listopada odbędzie się pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Mamy kilka egzemplarzy Kalendarza Rolnika 2018, który zawiera bardzo dużo ciekawych porad z dziedziny rolnictwa, sadownictwa czy pszczelarstwa. Cena 25 zł. Są także nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe – czytane w Dniu Zadusznym podczas wspólnej modlitwy Różańcowej.