Dziś parafialna uroczystość św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. W szczególny sposób będziemy modlić się za przyczyną Świętego z Rostkowa na Mszy św. o godzinie 11.00 dla dzieci i o godz. 20.00 dla młodzieży.

Wczoraj dzieci z piątej klasy świętowały uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dziękujemy rodzicom dzieci za dary ołtarza w postaci nowego Mszału do sprawowania Eucharystii, pozłacanej kustodii do przechowywania Najświętszego Sakramentu, dwóch haftowanych stół z wizerunkiem nowego błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz okolicznościowej stuły używanej przy zawieraniu małżeństw oraz pozłacanej pateny na obrączki.   W najbliższą sobotę  kolejna grupa dzieci będzie odnawiać przyrzeczenia chrztu świętego. Stąd też w tym tygodniu będą się odbywać próby do uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Zapraszamy na biały tydzień od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.

Prosimy rodziców dzieci klasy 3 i 4 uczęszczających do szkół poza parafią, aby zabrali z zakrystii lub kancelarii zgłoszenie do komunii swego dziecka.

W trzecią niedzielę września, 19 września 2021 r., Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu w tym roku hasło papieskiego przesłania: „«Chodź i zobacz», aby komunikować się spotykając osoby tam, gdzie są, i takie, jakie są”.
Dlatego biskup Płocki Piotr Libera zachęca nas do czytania „Gościa Niedzielnego” i słuchania naszego Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, odwiedzania strony internetowej Diecezji Płockiej oraz portali społecznościowych, które mówią o życiu naszej diecezji i jej wspólnot, abyśmy więcej wiedząc, jeszcze bardziej zaangażowali się w życie wspólnoty Kościoła i parafii.
Dziś do puszek składamy dobrowolne datki na naszą diecezjalną rozgłośnię, która jako najstarsze w Polsce katolickie radio, od ponad 30 lat informuje, łączy ludzi i ewangelizuje.

W najbliższy wtorek uroczystość świętego Mateusza Apostoła i jednocześnie dzień patronalny i imieniny księdza Mateusza Kawczyńskiego a w czwartek wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny.

Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii o wstąpienie do Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła Zakon powstał 14 stycznia 2011 roku, jako swoiste, żywe wotum wdzięczności za dar beatyfikacji i pontyfikatu umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Zakon jest bractwem formacyjnym dla mężczyzn w duchu wartości katolickich i patriotycznych. Członkowie zakonu mają dbać o miłość do ojczyzny, bronić wartości chrześcijańskich, w tym rodziny i życia od poczęcia do śmierci, promować duchowość i nauczanie św. Jana Pawła II, być wsparciem dla duchowieństwa katolickiego. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim którzy włączyli się w organizację i uczestnictwo w naszym parafialnym jubileuszu. Za życzliwość, radość bycia razem i modlitwę w intencji naszej parafii szczególnie w poprzednią niedzielę oraz parafialny odpust. Tak właśnie budujemy naszą parafię.

Dziś trzecia niedziela miesiąca i ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane do kopert, na tacę i konto parafialne.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.