Dziś ostatni dzień września. Jutro rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca w kościele, kaplicy publicznej czy w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii od poniedziałku do piątku modlimy się modlitwą różańcową o godz. 16.00 z dziećmi a po Mszy św. o godz. 17.00 ze wszystkimi. W soboty i niedziele ze wszystkimi o 17.30. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie prowadzą przedstawiciele grup parafialnych; w poniedziałki Legion Maryi; we wtorki Domowy Kościół; w środy KŻR; w czwartki Chór a w piątki Lektorzy i Odnowa w Duchu Świętym.

Uczniów klas 3 gimnazjum pragnących przystąpić w tym roku do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na pierwsze i bardzo ważne spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono po Mszy św. o godz. 16.00. Przypominamy, że do dziś należy złożyć deklarację zgłoszeniową.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji w czwartek będziemy modlić się by młodzi ludzie odpowiedzieli Panu Bogu na dar powołania do kapłaństwa czy życia konsekrowanego. Zapraszam także na godzinną adorację – czuwanie z Jezusem, od godz. 23.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych, spowiedź od godz. 16.00 a po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w sobotę Msza św. i modlitwa różańcowa w Smardzewie /kto nie może pojechać pomodli się indywidualnie/ a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu a w piątek św. Faustyny Kowalskiej.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie MB Różańcowej, dlatego na sumie będziemy modlić się szczególnie w intencji wszystkich czcicieli Matki Bożej i Różańca.

Spotkanie Akcji Katolickiej będzie 3 października po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę, 6 października 2018 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa. Wszystkich czcicieli różańca świętego zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Koszt 10 zł. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 15.30.

Po wakacjach wracamy do spotkań parafialnych grup muzycznych:
– schola – dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w soboty o godz. 11.00;
– zespół – dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów w soboty o godz. 9.00;
– chor – dla dorosłych w czwartki o 19.00.
Chętnych z predyspozycjami muzycznymi zachęcamy do dołączenia do wyżej wymienionych grup. Więcej informacji uzyskamy u Pana organisty.

Pod chórem pojawiła się półka z książkami o tematyce religijnej i nie tylko. Można podejść, obejrzeć, zabrać do domu i przeczytać. Zapraszamy.

Poszukujemy osób i rodzin, które moglibyśmy obdarować „Szlachetną paczką”. Jeśli ktoś znałby takie osoby, to prosimy o podanie adresu w zakrystii po Mszy św. Dziękujemy za pomoc.

Swoją działalność rozpoczął Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku i serdecznie zaprasza do dołączenia do grona słuchaczy, by rozwijać swoje osobiste zainteresowania oraz poznać ciekawe osoby.

Mamy Modlitewnik z Janem Pawłem II. Cena 5 zł.