We wtorek rozpocznie się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca w kościele, kaplicy publicznej czy w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii od poniedziałku do piątku modlimy się modlitwą różańcową o godz. 16.00 z dziećmi a po Mszy św. o godz. 17.00 ze wszystkimi. W soboty i niedziele ze wszystkimi o 17.30. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie prowadzą przedstawiciele grup parafialnych: w poniedziałki Legion Maryi; we wtorki Lektorzy i Odnowa w Duchu Świętym; w środy Chór; w czwartki Domowy Kościół a w piątki KŻR.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji w czwartek będziemy modlić się by młodzi ludzie odpowiedzieli Panu Bogu na dar powołania do kapłaństwa czy życia konsekrowanego; zapraszam także na godzinną adorację – czuwanie z Jezusem, od godz. 23.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych, spowiedź od godz. 16.30 a po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP oraz Różaniec i medytacja a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu a w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

Bardzo dziękuję panu Józefowi – elektrykowi, który wcześniej zamontował nam nowe oświetlenie w prezbiterium a teraz na ołtarzach bocznych. Bóg zapłać!

Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa, bierzmowanie w naszej parafii będzie w klasie drugiej szkoły średniej, a zatem w roku szkolnym 2020/2021. Prawdopodobnie przygotowanie rozpoczniemy wkrótce, o czym poinformujemy.

Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w środę 2 października po Mszy św. o godz. 18.00.

W dniach 4 – 6 października w Domu Rekolekcyjnym Studnia w Płocku odbędą się rekolekcje „Uzdrowienie z poczucia krzywdy”, które poprowadzi o. Józef Augustyn SJ. Informujemy, że jest możliwość, by wziąć udział w rekolekcjach dochodząc na poszczególne punkty programu, który znajduje się na stronie: studnia-rekolekcje.pl

6 października w parafii św. Józefa w Płocku będzie odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej osobę Rotmistrza Witolda Pileckiego. Program uroczystości znajdziemy w gablocie. Natomiast 20 października o godz. 12.30 będzie uroczysta Msza św. dla uczczenia 35 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączona z wprowadzeniem jego relikwii.