Od dziś rozpoczynamy się nabożeństwa różańcowe. Różaniec z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.15. Dzieci będą otrzymywać pamiątki uczestnictwa i wygrywać nagrody. Różaniec z udziałem dorosłych codziennie o 6.30 i 17.30.

Dziś zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. o g. 16:00.

Jutro w liturgii wspomnienie Aniołów Stróżów, w czwartek śa.. Faustyny Kowalskiej a w sobotę święto Najświętszej Maryi Królowej Różańca Świętego.

W środę 4 października, będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Franciszka z Asyżu, dlatego w tym dniu dzieci na różaniec o g. 16.15 zapraszamy na plac przed kaplicą, przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. W modlitwie podziękujemy Panu Bogu za piękno stworzenia, szczególnie za nasze zwierzątka. Warto wspomnieć, że zwyczaj błogosławieństwa zwierząt jest związany z tym świętym, który szczególnie ukochał świat przyrody i jest m.in. patronem zwierząt i ekologów. Prosimy o bezpieczne dla wszystkich przyniesienie lub przyprowadzenie zwierząt.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o 7.00 i od 17.00. Odwiedziny u chorych według ustalonego porządku.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 8.00 Msza św. a po niej różaniec i rozważanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Jak zawsze od roku w pierwszą niedzielę miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny o 12.30 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i suplikacje.

Za tydzień w niedzielę Akcja Katolicka z naszej parafii będzie zbierać do puszek przed kościołem na przygotowanie wigilii dla osób starszych i samotnych.

W dniu 7 października organizujemy parafialny wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa koło Płońska. Wyjazd o 8:30, koszt 40 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

Przyjmujemy w kancelarii na Msze św. w nowym roku oraz wypominki jednorazowe, które będą czytane w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa w kaplicy a także wypominki całoroczne czytane w niedzielę przed Mszami o 8.00, 9.30 i 12.30.

Przypominamy, że dzieci uczęszczające do przedszkola mają prawo do katechizacji. Rodzice powinni zadeklarować potrzebę chodzenia dzieci na religię.

W dniach 23-30 kwietnia 2024 r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Więcej szczegółów i zapisy w zakrystii i u ks. Dawida.

Drodzy parafianie chciałbym prosić o pomoc podobnie jak w roku ubiegłym w roznoszeniu opłatków w blokach i domach prywatnych przez zaufanych parafian. Bardzo proszę aby do końca października zgłosiły się osoby chętne do takiej formy posługi na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Pragnę z radością podziękować Fundacji „Orlen” za pozytywne zaopiniowanie naszego projektu dotyczącego wykonania dwóch dachów w nawach bocznych nowego kościoła. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 278.350 zł. Jak już wspominałem wcześniej wykonanie dwóch dachów będzie kosztować parafię niespełna pół miliona złotych, dlatego to dofinansowanie stwarza nam możliwości podjęcia się tego zadania. Jeśli tylko to możliwe proszę również o ofiary na tacę, do kopert lub na konto. W tym miejscu nieustannie dziękuję za wszystkie ofiary, które składacie na rzecz budowy naszej świątyni.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny”. Można również odbierać w zakrystii miesięcznik „Różaniec”.