Małżeństwa i osoby indywidualne zapraszamy jutro na spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruch Rodzin Nazaretańskich w plebanii o godzinie 18.45.

We wtorek 4 października, zapraszamy członków Kół Żywego Różańca na spotkanie formacyjne o g. 18:45.

4 października, we wtorek, będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Franciszka z Asyżu, dlatego w tym dniu dzieci na różaniec o g. 16.15 zapraszamy na plac przed kaplicą, przy krzyżu misyjnym,, gdzie odbędzie się błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. W modlitwie podziękujemy Panu Bogu za piękno stworzenia, szczególnie za nasze zwierzątka. Warto wspomnieć, że zwyczaj błogosławieństwa zwierząt jest związany z tym świętym, który szczególnie ukochał świat przyrody i jest m.in. patronem zwierząt i ekologów. Prosimy by zwierzęta były, w klatkach, transporterach lub na rękach opiekunów.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 na plebanii. Schola ma próbę w sobotę o godzinie 11.00.

Zapraszamy młodzież do dwóch wspólnot na spotkania „Laboratorium wiary” i „Wojska Gedeona”, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 na plebanii.

Nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 6.30 i 17.30 dla dorosłych. Natomiast o 16.15 od poniedziałku do piątku dla dzieci, które będą wygrywać figurki Matki Bożej, zbierać obrazki z różańca i zdobywać nagrody. Na koniec miesiąca różańcowego dla wszystkich dzieci które systematycznie uczestniczyły w modlitwie, przygotowana będzie jednodniowa wycieczka Dzieci na różaniec przynoszą karteczkę z wypisaną intencją oraz swoim imieniem i nazwiskiem. Natomiast różaniec z udziałem dorosłych będą prowadzić poszczególne wspólnoty:

  1. Poniedziałek – Legion Maryi
  2. Wtorek – Koła Żywego Różańca
  3. Środa – Bractwo Adoracji NS
  4. Czwartek – Ruch Rodzin Nazaretańskich
  5. Piątek – Lektorzy

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy będą modlić raz dziennie dziesiątką różańca w intencji swoich dzieci i żon do drugiego koła różańcowego. Koło rozpocznie swoją modlitwę 7 października, dlatego wszystkich panów z tych kół zapraszamy tego dnia na Mszę św. o g. 18:00, po której odbędzie się spotkanie informacyjne i zawiązanie wspólnoty.

Serdecznie zapraszamy osoby, które chcą i mogą śpiewać do naszego chóru parafialnego “Tibi Cantamus”. Próby odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00. Szczególnie potrzebujemy męskich głosów.

Za tydzień w niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej 9 października o godzinie 16:00. Spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św. w niedzielę 16 października o g. 16.00. Minął czas zgłaszania dzieci do pierwszej komunii i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

15 października będziemy organizować w naszej parafii Festiwal Piosenki Rodzinnej, zapraszamy dzieci i młodzież – indywidualnie lub z całą rodziną. Do wykonania będzie jedna piosenka religijna, akompaniament muzyczny może być przygotowany na żywo przez uczestników lub przygotowany wcześniej podkład muzyczny. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

Zapraszamy jak co roku na orszak Wszystkich Świętych. Prosimy o wybranie sobie postaci świętego i przygotowanie stroju.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 7.00 i od 17.00. Odwiedziny u chorych w ustalonych godzinach. Gdyby ktoś chciał dopisać osobę chorą to proszę to uczynić w kancelarii lub zakrystii po Mszy św.

Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego (w tym dzieci i młodzież) wraz ze swoimi Księżmi opiekunami zapraszamy na 7. Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 8 października 2022 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. W programie naszego spotkania, którego główną intencją będzie modlitwa o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie, planujemy między innymi: Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Biskupa Mirosława Milewskiego, konferencję o. Mirosława Kopczewskiego OFM, wspólną modlitwę różańcową, śpiew i braterskie spotkanie. Zgłoszenia do księdza Dawida w kancelarii i zakrystii.

Prosimy wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę o uzupełnienie danych osobowych i uregulowanie wpłat ponieważ brak tych informacji będzie skutkował skreśleniem z listy.

W tym tygodniu:

  1. we wtorek, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  2. w środę, wspomnienie św. Faustyny, zakonnicy
  3. w piątek, wspomnienie NMP Królowej Różańca świętego

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.