Dziś przeżywamy jubileusz 25-lecia powstania naszej Parafii. Niestety nie będzie z nami Biskupa Płockiego, Piotra Libery. Uroczystej Sumie przewodniczyć będzie Ksiądz Infułat Aleksander Pasternakiewicz. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszych parafialnych uroczystościach. Po Mszy św. zapraszamy na grochówkę – i nie tylko – oraz jubileuszowy tort. Za kaplicą są ustawione namioty, w których będzie jubileuszowy poczęstunek.

Z okazji dzisiejszej uroczystości zostały przygotowane pamiątkowe obrazki z modlitwą do Krzyża św. Bardzo proszę, by każdy przyjął taką jubileuszową pamiątkę.

Zapraszamy również do obejrzenia okolicznościowej wystawy poświęconej historii naszej Parafii. Obok znajduje się, poświęcony przez św. Jana Pawła II, kamień węgielny pod budowę naszej świątyni, fragmenty pierwszego krzyża ze śladami zbezczeszczenia oraz pamiątkowa tablica ufundowana przez p. Stanisława Pietrzaka.

Bogusław Witkowski – Misjonarz Krwi Chrystusa z Ożarowa, wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa, serdecznie dziękują za bardzo życzliwe przyjęcie oraz złożone do puszki ofiary w wysokości 650,00 zł. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję za dar pielgrzymów do sanktuariów Maryjnych złożony z okazji Jubileuszu naszej Parafii w postaci nowego Mszału ołtarzowego oraz ornatu koloru czarnego. Bóg zapłać!

Jutro ostatni w tym miesiącu różaniec dla dzieci o godz. 16.00 a po Mszy św. o godz. 17.00 dla wszystkich.

Zespół muzyczny Solo Dios Basta i młodzież zgromadzona przy Parafii zapraszają serdecznie na spotkanie modlitewne z cyklu Czuwanie u Krzyża na godz. 19.00. Zamyślimy się, razem z Maryją, nad sensem ludzkiego życia i odchodzenia.

Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać, czym różnią się „Zaduszki” od Halloween, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.

W tym tygodniu przypada we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych a w piątek św. Karola Boromeusza.

We wtorek 1 listopada i Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, a o godz. 17.30 Różaniec.

Aby pomóc zmarłym możemy w dniach od 1 do 8 listopada uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą /choćby myślną/ za zmarłych. Gorąco do tego zachęcam. Pomóżmy tym, którzy sami już pomóc sobie nie mogą.

W środę 2. listopada, w sposób szczególny polecamy Bożemu Miłosierdziu tych zmarłych, którzy przebywają w czyśćcu by odpokutować za grzechy, aby Pan Bóg skrócił im tę karę i jak najszybciej przyjął ich do nieba. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na godz. 18.00. Po Mszy św. odmówimy Różaniec z wypominkami jednorazowymi oraz za zmarłych od 1.11.2015 r. do 31.10.2016 r. Przed ołtarzem będzie symboliczny grób, na którym ktoś z rodziny wyczytanego zmarłego niech postawi, proszę, zapalony znicz. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy: nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, odmówić tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę według intencji Ojca Świętego; odbyć sakramentalną spowiedź i przyjąć Komunię świętą.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek przed południem wyjazd do chorych, od godz. 16.00 spowiedź. a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji wszystkich czcicieli Matki Bożej a po niej różaniec. W niedzielę natomiast, po sumie, Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za rodziny.

Za tydzień kandydaci do bierzmowania będą mieć swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 16.00.

Przyjmujemy już na wypominki roczne oraz jednorazowe. Dziś ostatni raz były czytane obecne wypominki. Od następnej niedzieli będą czytane już nowe.

Stowarzyszenie „Starówka Płocka” w dniach od 30 października do 2 listopada, przed płockimi cmentarzami, będzie prowadzić kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan.

Dyrektor i pracownicy Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zapraszają na Mszę św. do bazyliki Katedralnej w Płocku, w dniu 6 listopada o godz. 16.00, w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej.

Także 6 listopada o godz. 16.00 ale w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku, zostanie odprawiona Msza św. w intencji tych, którzy „odeszli” w Płockim Hospicjum. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. dr hab. Andrzej Kobyliński.

Dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy 12 listopada po Mszy wieczornej na koncert pt.: „Ojczyzno ma” w wykonaniu zespołu „The Wellness Sound”.