Dziś przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Biedni nie są numerami”. Mottem do napisania tegorocznego Dnia są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. To także 3. Niedziela miesiąca. Z tej racji ofiary na tacę przeznaczamy na budowę kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji Jubilatów, którzy w listopadzie zawierali sakrament małżeństwa.

O godz. 16.00 będzie kolejne spotkanie dla dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich Rodziców a za tydzień dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich Rodziców.

Rozpoczynamy dwuletni cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania. O godz. 18.00 będzie pierwsze spotkanie.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowania NMP a w piątek św. Cecylii.

Bardzo dziękuję za liczny udział na Ognisku Patriotycznym.

Wczoraj nasza Schola uczestniczyła w 19. Konkursie Piosenki Religijnej w Gralewie, zajmując 3 miejsce. Gratulujemy! Także wczoraj nasi ministranci brali udział w turnieju halowej piłki nożnej ministrantów z dekanatu płockiego wschodniego, zajmując 1 miejsce w kategorii ministrantów młodszych ze SP i 1 w kategorii ministrantów starszych ze SP. Również gratulujemy!

W dniach 24. XI. i 1. XII. członkowie Akcji Katolickiej będę kwestować na zakup produktów spożywczych do paczek dla osób starszych i ubogich.

Za tydzień będziemy gościć u nas Różę Modlitewną im. bł. Karoliny Kózkówny z Gąbina, która chce pomóc s. Michaeli Rak w budowie pierwszego na Litwie hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci… W tym celu zbierają dobrowolne datki do puszek, w zamian wręczając darczyńcom własnoręcznie wykonane różańce, koronki czy obrazki…

22 listopada, o godz. 19.30, w Bazylice Katedralnej, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku wystawi misterium: „Mundi conditor, luminis auctor, sýderum fabricator… Dramat liturgiczny w Pontificale Plocense I”