Przeżywamy Niedzielę Gaudete czyli Radości, o czym świadczy różowy kolor szat liturgicznych.

Dziś o godz. 11.00 podczas Eucharystii zostanie przyniesione przez harcerzy „Światełko Pokoju” z Betlejem.

Serdecznie zapraszamy na roraty dla dorosłych i dzieci z lampionami o godzinie 7.00 .

Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.

Jutro zapraszamy na spotkanie wigilijne osoby samotne i starsze, matki samotnie wychowujące dzieci. Nasze spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 16.00 a potem przejdziemy do sal na plebanii na wigilijną wieczerzę z dzieleniem opłatkiem, śpiewem kolęd oraz upominkami.

W zakrystii można zapisywać osoby chore na wizytę księdza z sakramentami w środę 20 grudnia.

Kancelaria parafialna czynna od wtorku do czwartku od 15.00 do 15.45.

Możemy nabywać kalendarze parafialne na 2024 rok, które są adwentową cegiełką na budowę dachów w nowym kościele. Cena kalendarza wynosi 15 zł oraz świece CARITAS na stół wigilijny.

W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30, i 11.00. Nie ma mszy o 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00. Przypominamy, że obowiązuje nas uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Będziemy również w tym dniu przeżywać wigilię świąt Narodzenia Pańskiego. Starajmy się zachować tradycyjny post wigilijny. Natomiast w niedzielę wieczorem Msze św. Pasterki czyli już z uroczystości Bożego Narodzenia będą o godzinie 20.00 z udziałem dzieci oraz o 22.00 i 24.00 z udziałem dorosłych.

W dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego Msze św. będą sprawowane o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy o 16.00. W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w pierwszy dzień świąt.

W pomieszczeniu przy wyjściu i w zakrystii możemy nabywać świece CARITAS kule i walce.

Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny” Zachęcamy do lektury.

Plan Kolędy znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii. Spowiedź 15 min przed poranną Mszą św.

Dziś dobiegają końca parafialne rekolekcje adwentowe. Prowadził je ks. Jakub Kępczyński, kapelan Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach. W tym miejscu dziękujemy Bogu za podarowany nam czas ku nawróceniu, które jest prawem codzienności a nie tylko świąt. Dziękujemy ks. Jakubowi za poprowadzenie nas ścieżkami adwentu ku Chrystusowi. Dziękujemy za wspólną modlitwę, pogodę ducha i skierowane do nas Słowo Boże.

Życzymy owocnej posługi wśród chorych i wszystkich którzy z Bożej Opatrzności zostaną księdzu podarowani. Niech Maryja duchowa przewodniczka w drodze do nieba otacza swoim płaszczem miłości i opieki, a serce księdza niech Jej się nieustannie zawierza. Szczęść Boże księdzu w posłudze miłosierdzia w szpitalu i wobec wszystkich potrzebujących.