SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO

Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie!

W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.

Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.

Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!

Płock, dnia 17 stycznia 2024 r.

† Szymon Stułkowski

Biskup Płocki

 

  1. Dziś swoje święto patronalne czyli imieniny obchodzi ks. Tomasza, dziękujemy Panu Bogu za obecność i posługę pośród nas oraz życzymy obfitości Bożych łask.
  2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 3 lutego 2024 r. o godzinie 10.00. Spotkanie będzie miało charakter egzaminu z pytań w indeksie do numeru 60 włącznie. Na egzamin przynosimy indeks do sprawdzenia oraz opinię katechety za I semestr.
  3. 28 stycznia w niedzielę na Mszy św. o 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota, msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o 7:00, następnie różaniec i modlitwy.
  5. Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury. Możemy jeszcze nabywać kalendarze parafialne na 2024 rok, które są cegiełką na budowę dachów w nowym kościele. Cena kalendarza wynosi 15 zł.
  6. Plan Kolędy znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii. Spowiedź 15 min przed poranną Mszą św.
  7. W zakrystii można odbierać prenumeratę miesięcznika Różaniec.